Reflü ameliyatı olan var mı?

212374

Kilopat
1-)ameliyat sonrası iyileşme süresi ne kadar sürüyor?

2-)ameliyat sonrası istediğinizi yiyip içebiliyor musunuz?

3-)fiyatları ne kadar?(internette düzgün bilgi bulamadım 4000 yazan da var, 40000 yazan da var.)

Son düzenleme:
1-)ameliyat sonrası iyileşme süresi ne kadar sürüyor?

2-)istediğinizi yiyip içebiliyor musunuz?

3-)fiyatları ne kadar?(internette düzgün bilgi bulamadım 4000 yazan da var, 40000 yazan da var.)
1-)Reflü, laparoskopik cerrahinin gelişmelerinden en fazla nasibini alan hastalıklardan biri. Laparoskopik girişim reflü ameliyatları için de altın standart haline geldi. Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ertuğrul Yaltı, laparoskopik reflü ameliyatından sonra hastanın genellikle 24 saat sonra hastaneden taburcu olduğunu belirterek şunları söyledi: “Laparoskopik cerrahinin yarattığı konfor sayesinde ameliyat sayılarında çok hızlı bir artış oldu. Bunun nedeni ise hastanın kısa sürede günlük yaşantısına geri dönebilmesi. Ameliyattan bir gün sonra günlük yaşantısına dönebilen hasta, 7-10 gün sonra da iş hayatına başlayabiliyor. 20 günlük bir diyet sürecinin ardından da yasaklı olan gıdalar dahil normal beslenmeye geçebiliyor.” Alıntı

2-)

Reflü hastalığına sahip olan kişilerin;

• Baharatlı yiyecekler,

• Alkollü içecekler,

• Kahve,

• Gazlı içecekler,

• Yağlı gıdalar,

• Çikolata,

• Soğan, sarımsak,

• Turşu gibi reflüyü tetikleyecek gıdaların tüketiminden uzak durması önerilir. Alıntı

Bende de reflü var hiç ameliyat olayım diye düşünmedim aşırı yağlı salçalı baharatlı acılı yemekler yediğimde 1 hafta sarsıyor bünyemi ama yedigime ictigime dikkat ettiğimde sorun cikarmiyor. Biraz araştır öyle ameliyat olmayı düşün bence.

Geri
Yukarı