Battle Gold Alınır mı?

SSD ve Anakart açısından güncelleme yapmak istiyorum. Ancak aklıma takılan ekran kartının aşırı ısınma sorunu. 80 dereceleri gördüğü söyleniyor. Bu yüzden de karar veremiyorum.

Not: Dün neden erişimimin kısıtlandığını anlayamadım. Eğer hala görünürde bir hatam varsa yönetici arkadaşlar mesaj atıp uyarabilirse çok sevinirim.
Hocam 80 dereceler felan kabul edilebilir. Hesabınıza geliyorsa endişelenmenize gerek yok. Ayrıca o SSD'yi kafadan değiştirmelisiniz. Geri kalan parçalar yeterli.

Dostum ben battle bronz serisini kullaniyorum, ayni ekran karti var sonucta ve ben daha %90+ kullanim da (1-2 saat) 76-77 dereceyi gectigini gormedim daha. Ki kullanim 90 larin altina dustugu anda kart kendisini direk sogutuyor.

Sıkıntı şurda windforce modeli değil normal Gigabyte RTX 2060 geliyor.

Hocam windforce yazıyor. Bir yanlışlık olmasın?
Dostum ben battle bronz serisini kullaniyorum, ayni ekran karti var sonucta ve ben daha %90+ kullanim da (1-2 saat) 76-77 dereceyi gectigini gormedim daha. Ki kullanim 90 larin altina dustugu anda kart kendisini direk sogutuyor.

Bronz modelinin işlemcisini yükseltip almak istiyorum. Genel olarak memnun musunuz hocam? Önerebileceğiniz bir şeyler var mıdır?

Son düzenleme:
Forumda çok görüyorum sıcaklıklar 75 i geçerse zararlı falan feşmekan. Kart kendisine zarar verecek bir sıcaklığa ulaştığında zaten çekirdek hızını düşürerek sıcaklığını da düşürür ki bu olayı masaüstü bilgisayarımda hiç yaşamadım ancak laptopımda 90 dereceyi geçtiği an hızını düşürüyor ve sabit kalıyor 90da. Zaten bu sıcaklıkların bir zararı olsaydı 6 senedir laptopımda ben bunu farkederdim :D Bu arada benim RX 590 da 82 dereceleri görüyor. Technopat 1660ti li bir sistem toplamıştı incelemesinde sıcaklığına dikkat ettim o da 82-83 dereceleri görüyordu. Yani bunlar normal değerler. Fazla evham yapmamak lazım bence.

Bu sıcaklık değerleri zaten kafadaki soru işaretlerini oluşturan şey. Güvenip bende satın almadım. Sonuçta o kadar para verip sıkıntı yaşamayı kimse istemez.

Bence o kadar para verip ısınmayla ilgili sorun yaşama ihtimalin olacağına, indirimleri takip ederek benzer ama daha iyi parçaları aynı fiyata satın alabilirsin.

Bence o kadar para verip ısınmayla ilgili sorun yaşama ihtimalin olacağına, indirimleri takip ederek benzer ama daha iyi parçaları aynı fiyata satın alabilirsin.
Piyasada indirim vs yok aslında. Hazır sistemlerde SSD kasa güç kaynağı genelde bunlarda 2 tanesi kötü oluyor. Ekran kartları hep sorunlu modeller. Kaç gündür araştırıyorum durum bu. İlk bakışta FP gibi görünüyor ama değil. 4-5-6 bin TL verilen ürünler bunlar az para değil günümüzde.

Piyasada indirim vs yok aslında. Hazır sistemlerde SSD kasa güç kaynağı genelde bunlarda 2 tanesi kötü oluyor. Ekran kartları hep sorunlu modeller. Kaç gündür araştırıyorum durum bu. İlk bakışta FP gibi görünüyor ama değil. 4-5-6 bin TL verilen ürünler bunlar az para değil günümüzde.
Katılıyorum. Ben de şu an sistem topluyorum. Elimdeki nakit para bitti ama indirimden ekran kartı, anakart ve ram alabildim. Takip ederseniz KDV indirimi olduğu zaman yakalayabilirsiniz. Zaten amerikada, avrupada 1000 1500 birime toplanılacak sistemi biz 6000 7000 birime topluyoruz. Dediğiniz gibi bu miktarda para vermişken kimse kusura bakmasın ben ekran kartımın ( evet biliyorum 80 dereceye kadar dayanıklı oluyorlar yinede) 75-80 derece olmasını istemem. İsteyenler alabilir tabiki kimseye sözüm yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı