Battlefield 1 FPS Sorunu

M.Efe

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Arkadaşlar ben Battlefield1 ilk çıktığı zamanlar hikaye kısmını korsan olarak indirdim ve yüksek ayarlarda 50-60 FPS arası kolaylıkla oynadım ama oyunu şimdi orijinal alıp yüklediğimde hikaye kısmında ya da online maçlarda 30 FPS üstüne çıkamıyor bunun çözümü var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Online maçlar yüksek işlemci istiyor işlemciniz tüm işlemlere yetemediği için darboğaz yapıyor olabilir. Hikaye modu pek fazla işlemci kullanmadığı için ekran kartı iyiyse daha yüksek FPS alınabiliyor. Sisteminizi belirtirseniz kesin birşey söyleyebiliriz.

işlemci amd x4 860k
ekran kartı Sapphire RX 560 4GB PULSE
8GB ram

sorunumun davamını anlatmaya başlıyorum.
bilgisayarı ilk aldığımızda windows'u falan kurması için bilgisayarcı birisine götürmüştüm ve birkaç gün sonra sorunsuz bi şekilde geri aldım. Battlefield1'i kurdum ve oynadım ama 2-3 ay önce bilgisayara virüs girdi ve kendi kendime diski boşaltıp windows'un deneme sürümünü baştan kurdum ve işte 1 hafta önce BF1 aldım FPS bu durumda ama bu sadece BF1'e özel GTA gibi oyunları hala oynayabiliyorum

NOT:bu sistemi donanım arşivi isimli bi kanal toplamıştı videosunda o da oynuyor

işlemci amd x4 860k
ekran kartı Sapphire RX 560 4GB PULSE
8GB ram

sorunumun davamını anlatmaya başlıyorum.
bilgisayarı ilk aldığımızda windows'u falan kurması için bilgisayarcı birisine götürmüştüm ve birkaç gün sonra sorunsuz bi şekilde geri aldım. Battlefield1'i kurdum ve oynadım ama 2-3 ay önce bilgisayara virüs girdi ve kendi kendime diski boşaltıp windows'un deneme sürümünü baştan kurdum ve işte 1 hafta önce BF1 aldım FPS bu durumda ama bu sadece BF1'e özel GTA gibi oyunları hala oynayabiliyorum

NOT:bu sistemi donanım arşivi isimli bi kanal toplamıştı videosunda o da oynuyor
Merhaba Sen overclock ayari falan yaptinmi bendede ayni sistem var nasil kullaniyorsun.

Driver booster gibi programlar kullanmayın.
Bazı programlarınızın güncellemeleri tam olarak yapın. (İnternet Tarayıcısı vb.) Güncel olmazsa bazı güvenlik açıkları oluşturabiliyorlar. Patch My PC ile kontrol edebilirsiniz. Dipnot: Sadece kontrol etmek amaçlı kullanın. Sürücü güncellemesi var ise Kendi sitesinden el yordamı ile yükleyin.

Aşağıdaki güncellemeleri yükleyin.
http://download.msi.com/dvr_exe/amd_chipset_drivers_CZ.zip
http://download.msi.com/dvr_exe/realtek_hd_audio.zip
http://download.msi.com/uti_exe/LiveUpdate.zip

Aşağıdaki konulardaki işlemleri uygulayın.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Windows 10'da Xbox DVR Nasıl Devre Dışı Bırakılır? - Technopat
[Çözüm] Windows 10 Fall Creators Update Oyunlarda ve Tam ekranda sorunlar

Ayriyeten Çok oyunculu oynarken oyun ayarlarının bazılarını kısın.

Bazı oyun testlerine aşağıdan bakabilirsin. İşlemci farklı olduğu için bazı değerler farklılık gösterebilir. Ayriyeten Tek oyunculu oyunla, Çok oyunculu oyunun FPS değerleri aynı olmayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı