Battlefield 1 oyundan atma sorunu

Swind

Kilopat
Daha fazla  
Oyun oynarken birden bire oyundan attı. Oyunun ayarlarını değiştirip, bilgisayarın güncellemeleri yapıp, ekran kartı sürücülerini ve oyunun dosyalarını kontrol edip 5-6 kere daha denedim, hala atıyor. Daha önceden hiç böyle bir şey olmamıştı. Oyuna girdikten 2-3 dakika sonra atıyor, lobide durursan sıkıntı yok. Ekran kartı ve işlemci kullanımı %100 seviyelerine yaklaşıyor ve bazen %100 oluyor. Sebebi ne olabilir ?
Sistem;
1050Ti
Ryzen 5 1500X
Asus Prime B350-M PLUS
GSkill 16GB 2400Mhz
XIGMATEK 750W Gold

Oyun komple kapanıyor. Pingim maksimum 60-65 ortalama 50-55 seviyelerinde oluyor. Ve atmadan önce 10 saniye bilgisayar donuyor sonra atıyor. Ping ile alakası olacağını sanmıyorum.

Oyun komple kapanıyor. Pingim maksimum 60-65 ortalama 50-55 seviyelerinde oluyor. Ve atmadan önce 10 saniye bilgisayar donuyor sonra atıyor. Ping ile alakası olacağını sanmıyorum.
Maalesef bende de aynı sorun var. Çözüm olarak hiçbirsey bulamadim ama ben windows 10'u en güncel sürümüne güncelleyerek sorunu çözdüm. Son zamanlarda yine atmaya başladı. Güncellemeyi yaptım yine atıyor. Anakart biosu en son surumde degilse güncelle. Driverlerini kontrol et. Windows'u güncelle RAM 2400Mhz kullanmiyorsa bios ayarlarindan adavced ayarlara gel ve oc settings'ten ram mhz'sini 2400 yap. Üstü yapma sakın. Bunlari yaparak çözmüștüm ben garanti değil eger çözümünü bulursan yazar misin?

Maalesef bende de aynı sorun var. Çözüm olarak hiçbirsey bulamadim ama ben windows 10'u en güncel sürümüne güncelleyerek sorunu çözdüm. Son zamanlarda yine atmaya başladı. Güncellemeyi yaptım yine atıyor. Anakart biosu en son surumde degilse güncelle. Driverlerini kontrol et. Windows'u güncelle RAM 2400Mhz kullanmiyorsa bios ayarlarindan adavced ayarlara gel ve oc settings'ten ram mhz'sini 2400 yap. Üstü yapma sakın. Bunlari yaparak çözmüștüm ben garanti değil eger çözümünü bulursan yazar misin?
Birazdan yapıp deneyeceğim, sonuçları yazarım.

Oyundayken maksimum gördüğün sıcaklık değerleri kaç?
Ekran kartı maksimum 68 işlemci de maksimum 65 görüyor.
10 dakika oynadıktan sonra şimdi tekrar oyundan attı. Msi Afterburner'a göre ekran kartı sıcaklığı max. 66, işlemci max. 62 olmuş. İşlemci kullanımı %100 olduğunda oyundan atıyor. Bunu nasıl engelleyebiliriz ?

Son düzenleme:
Ekran kartı maksimum 68 işlemci de maksimum 65 görüyor.
10 dakika oynadıktan sonra şimdi tekrar oyundan attı. Msi Afterburner'a göre ekran kartı sıcaklığı max. 66, işlemci max. 62 olmuş. İşlemci kullanımı %100 olduğunda oyundan atıyor. Bunu nasıl engelleyebiliriz ?
Ayarları full yap. Birde monitörün çözünürlüğü kaç?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı