Battlefıeld 3 Multiplayer hakkında bilgi

• Konuyu başlatan Batuhan Görkem
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B
B

Batuhan Görkem

Ziyaretçi
Arkadaşlar dün itibariyle BF3 yüklemiş bulunmaktayım. Fakat MP bölümünde sıkıntılarım var:
-Kimin düşma kimin dost olduğunu bilmiyorum.
- Askerliğinde çeşitleri var galiba, onları bilmiyorum.
-Nasıl silah alınacağını bilmiyorum.
-Haritada adlandırılmış bazı bölümler var, farklı renklerde. Oyunda o bölgelerimi işgal etmemiz mi lazım?
-Ayrıca hangi renk takımda olduğumu bile bilmiyorum.
-Bazıları ise tank sürüyor. Nasıl yapıyorlar? :)

Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
- dostlar mavi olanlar
- askerliğin çeşidi derken ? bir premium var birde normal.
- doğmadan önce deploy dediğin yerin üstünde silahların adı yazıyor oradaki silahlara tıklayıp istediğin silahı seçebilirsin.
- numaralandırılmış bölgeleri ele geçirdiğinde sana puan veriyor ve o bölgeye doğabiliyorsun.
- takımın rengi her zaman mavidir.
- tankın doğduğu yerler var orada bekleyip alabilirsin.

1. Mavi yazılı olanlar takım arkadaşın
2. Yeşil olanlar Alpha, Echo gibi alt grup arkadaşların.
3. Silahları seviye atladıkça veya hangi grupta oynarsan ona göre alırsın.
4.Evet
5. 1.e bak.
6. Tank ve araçları bulduğunda E'ye bas bin.

Son düzenleme:
Düşmanların turuncu renkte. İçinde bulunduğun ülke de kendi arasında birliklere bölünüyor. Alfa, beta vs. Sen içinde bulunduğun birlikteki arkadaşlarını yeşil görüyorsun, diğerlerini mavi. Yeşil ve maviler dostların yani. İçinde bulunduğun birlikteki adamların yanından doğabilirsin ayrıca.

4 farklı asker tipi var. İlki Assault yani taarruz. Silahları daha gelişmiş olur genelde. Tabi bu senin rankine bağlı. Medicine kitleri vardır, ölen adamı canlandırabilirler.

İkincisi Engineer yani mühendis. Bu adamların özel olarak rpg tarzı silahları vardır. Yani tank, helikopter vs. patlatabilirsin. Ayrıca mayın döşeyebilirsin. Kendi tank vs. araçlarını da tamir edebilirsin.

Üçüncüsü Support yani destek. Bu adamların ağır makineleri vardır. Cephane verebilirler. C4 falan taşırlar. Çok oynamam bunlarda.

Dördüncüsü ise Recon yani snipercı. Bu adamlarda pusuya yatar gelenleri uzaktan çatır çatır indirir. Ki en kıl olduklarım. Çok özelliklerini bilmiyorum. Doğma noktası koyabiliyorlar sanırım.

Ben genelde Assault ve engineer tercih ediyorum. Ve bir tanesini seç ve onu geliştirmeye bak. Çünkü hepsi ayrı ayrı oynadıkça gelişiyor. Aynı şekilde bir silah tipinde uzmanlaşmaya bak, çünkü oynadıkça özellik geliyor. Her silahı geliştiremezsin yani.

Düşmanların turuncu renkte. İçinde bulunduğun ülke de kendi arasında birliklere bölünüyor. Alfa, beta vs. Sen içinde bulunduğun birlikteki arkadaşlarını yeşil görüyorsun, diğerlerini mavi. Yeşil ve maviler dostların yani. İçinde bulunduğun birlikteki adamların yanından doğabilirsin ayrıca.

4 farklı asker tipi var. İlki Assault yani taarruz. Silahları daha gelişmiş olur genelde. Tabi bu senin rankine bağlı. Medicine kitleri vardır, ölen adamı canlandırabilirler.

İkincisi Engineer yani mühendis. Bu adamların özel olarak rpg tarzı silahları vardır. Yani tank, helikopter vs. patlatabilirsin. Ayrıca mayın döşeyebilirsin. Kendi tank vs. araçlarını da tamir edebilirsin.

Üçüncüsü Support yani destek. Bu adamların ağır makineleri vardır. Cephane verebilirler. C4 falan taşırlar. Çok oynamam bunlarda.

Dördüncüsü ise Recon yani snipercı. Bu adamlarda pusuya yatar gelenleri uzaktan çatır çatır indirir. Ki en kıl olduklarım. Çok özelliklerini bilmiyorum. Doğma noktası koyabiliyorlar sanırım.

Ben genelde Assault ve engineer tercih ediyorum. Ve bir tanesini seç ve onu geliştirmeye bak. Çünkü hepsi ayrı ayrı oynadıkça gelişiyor. Aynı şekilde bir silah tipinde uzmanlaşmaya bak, çünkü oynadıkça özellik geliyor. Her silahı geliştiremezsin yani.
Çok teşekkürler kardeşim bu kadar uğraştığın için.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı