Battlefield 4 İncelemesi

SALOOWEN

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Battlefield 4 Nedir?
BF serisinin 4. oyunu. 21 Haziran 2021’e kadar Amazon Prime ile ücretsiz alabilirsiniz.
Grafikler
Dönemine ve günümüze göre oldukça güzel. Bazı günümüzün oyunlarına taş çıkartıcak düzeyde.
Kontroller
Her oyunda alıştığımız kontroller. Farklılık olarak Q ile alanı taramamız söylenebilir.
Oynanış
Silah kullanmak zevkli ve zor. BF serisinin genelinde olan bir şey bu zaten. Karakter haraketleri gene oldukça güzel. Koşarkenki animasyonlar vs çok hoş olmuş.
Aksiyon
BF serisinin en sevdiğim yanlarından birisi de bu. Patlayan binalar, o an heyecanla kaçış hepsi çok güzel olmuş oyuna oturmuş. Güzel iş çıkarmışlar.
Yapay Zeka
Yani. Ortalama denebilir. Bazen çok uzaktan sizi kafadan indirebiliyorlar, bazen dibinizdeyken sizi görmüyorlar.
Araçlar
Klasik savaş araçları. BF3’ten farklı olan bir yanı sıradan araç sürebiliyor olmamız. BF3’te tank, uçak vs sürüyoruz ama bi’ araba süremiyorduk. BF4’te bunu görmek sevindirdi.
Zorluk
Seçebiliyoruz ancak zor. Oynanış gereği bir zorluk var. Bence bu gayet güzel olmuş. Gerçekci bir ortam oluşturuyor.
Hatalar
Büyük bir hata ile karşılaşmadım. Bazı modelleme hataları ve objelerin birbirine girdiğini gördüm. Oyunu baltalamıyor.
Hikaye
İngilizcem çok kötü. Anlamaya çalıştığım kadarıyla idare eder bir hikaye. Klasik Battlefield. Ana hikayeyi tam bitirmedim ama zamanında internet kafede oynardım bu oyunu. Ücretsiz olunca tekrar oynamak istedim.
Silahlar
Yeterince çeşit silah ve özellikleri var. Ama neden bilmiyorum bıçak çok boş geldi. Elinizde silah varken “V” tuşuna basıp bıçak saldırısı yapabiliyoruz.
Fiyat
Normal hali çok pahalı, indirimli hali orta.
Peki Alınır mı?
Ücretsiz sahip olduysanız kesinlikle ve kesinlikle oynanır. Dediğim gibi normal hali pahalı. İndirimde biraz makul bir fiyata düşüyor ama güncel bir oyun değil. Bence alınır ancak dediğim gibi çok göreceli bir konu.

Save 75% on Battlefield 4™ on Steam

İncelemenin sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederim. :)

Özellikle Online modu bir harika, yıkılan apartmanın içine 4 kişi helikopterle dalmıştık :D
en de tavsiye ederim. Bence serinin en iyi hikayeye ve Online moduna sahip oyunudur.

Battlefield sever ve oynayan biri olarak günümüz dünyasında geçen en güzel savaş oyunudur kendisi, COD ne kadar çıkarsa da Battlefield savaş ortamı atmosferi konusunda hep bir adım önde 32vs32 için de geçerli. Battlefield 2042 gelene kadar tadımlık oynanabilir veya sisteminiz ve bütçeniz düşükse kendi kategorisinde rakipsiz bir oyun.
Çöp. Takımımdaki NPC'ler karşısındaki adamı vuramıyor. Hikayesi kısa, ara sahneye mi giriyoruz oyunu mu bitiriyoruz belli değil. Fiyatı öküz gibi pahalı, gerçi bedavaya alındıysa denenir. Ama önermem.
BF serileri hikayesi için değil Multiplayer için alınıyor.

Tüm serilerini oynadim. BF 3'u de sirf grafikleri kotu diye birakmistim. BF 4 gercekten her yonuyle cok guzel ve eglenceli. BF 6 da oyle olur mu acaba. Gerci hic umudum yok ama bakalim.

Tüm serilerini oynadim. BF 3'u de sirf grafikleri kotu diye birakmistim. BF 4 gercekten her yonuyle cok guzel ve eglenceli. BF 6 da oyle olur mu acaba? Gerci hiç umudum yok ama bakalim.

O da modern zamanda geçecekmiş, bence o da oldukça güzel olacak. İlk günden EA Play'e gelse keşke.

Geri
Yukarı