Battlefield 5 Türkçe yaması var mı?

omer_hatay

Hectopat
Makaleler
1
BF5 Türkçe yama indirebileceğim bir yer var mı? Herhalde Anonymous Çeviri oyunun yamasını yapmış fakat 18.5TL üyelik almamı istiyor. Bununla da bitmiyor, bilgisayara kendi Client'ını indirmemi istiyor. Ben bilgisayarımda ne olduğu belirsiz bir exe dosyası çalıştırmak istemiyorum, Türkçe yamaların para ile satılmasına da karşı biriyim, AdSense falan koysa neyse fakat doğrudan para istemek oyunu yapan firmalara da emek hırsızlığı gibi oluyor. Benim tek istediğim kopyala yapıştır yaparak hiçbir program çalıştırmadan oyunu Türkçe oynamak. Elinde yamaya sahip olan birisi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
BF5 Türkçe yama indirebileceğim bir yer var mı? Herhalde Anonymous Çeviri oyunun yamasını yapmış fakat 18.5TL üyelik almamı istiyor. Bununla da bitmiyor, bilgisayara kendi Client'ını indirmemi istiyor. Ben bilgisayarımda ne olduğu belirsiz bir exe dosyası çalıştırmak istemiyorum, Türkçe yamaların para ile satılmasına da karşı biriyim, AdSense falan koysa neyse fakat doğrudan para istemek oyunu yapan firmalara da emek hırsızlığı gibi oluyor. Benim tek istediğim kopyala yapıştır yaparak hiçbir program çalıştırmadan oyunu Türkçe oynamak. Elinde yamaya sahip olan birisi var mıdır?
Para vermeyeceksen ingilizce oyna.

Siz bir oyun yapacaksınız zorluklar çekeceksiniz. Oyunu yayınlayacaksınız ve başka biri gelip yama yaparak sizin oyununuz üzerinden para kazanacak ben müsaade etmezdim. Tıpkı zamanında Rockstar'ın RDR2 için müsaade etmediği gibi. Tekli yama satışı olup makul fiyatlar koysalar tamam diyeceğim fakat 4-5 saat sürecek bir oyunun yamasına ben 20TL vermem.

Artı -3 Eksi
Siz bir oyun yapacaksınız zorluklar çekeceksiniz. Oyunu yayınlayacaksınız ve başka biri gelip yama yaparak sizin oyununuz üzerinden para kazanacak ben müsaade etmezdim. Tıpkı zamanında Rockstar'ın RDR2 için müsaade etmediği gibi. Tekli yama satışı olup makul fiyatlar koysalar tamam diyeceğim fakat 4-5 saat sürecek bir oyunun yamasına ben 20TL vermem.

Başkasının yaptığınız oyunun üzerinden para kazanmasını istemiyorsanız bir zahmet o dili oyuna kendiniz eklemek zorundasınız herkes İngilizce bilecek diye bir şey yok.

Başkasının yaptığınız oyunun üzerinden para kazanmasını istemiyorsanız bir zahmet o dili oyuna kendiniz eklemek zorundasınız herkes İngilizce bilecek diye bir şey yok.

Evet herkesin İngilizce bilme zorunluluğu olmadığı gibi firmanın bu dili oyuna ekleme zorunluluğuda yok. Böyle bir şey olacağından demiyorum fakat EA isterse Türkçeyi DLC olarak bile verebilir kimse de karışamaz. Ama öyle bir şey olsa bu gün ilk linç edecek siz olursunuz, ben de tepki veririm orası ayrı konu. Fakat çeviri grubu aylık üyelik ile yama verince sesiniz çıkmıyor. Linç kültürü kötü bir şey umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Bilmediğiniz konular hakkında atıp tutmayın. RDR2 olayının ücret ile bir alakası yok.

Bilmediğiniz konular hakkında atıp tutmayın. RDR2 olayının ücret ile bir alakası yok.

Konu iyice saptı zaten, tam olarak neden iptal oldu açabilir misiniz? Çünkü zamanında neden iptal olduğunu açıklamadınız olan oyunu satın alıp yama bekleyenlere olmuştu.
Yanlış hatırlamıyorsam birkaç konu daha gelmişti gözümün önüne Control yamasında bir terslik olmuş ve yama kırılmasın diye satın alan insanlara belli bir süre yamaya erişimi kapatmıştınız.
Evet emek var fakat oyun oynamak için işinden izin alan insanları da düşünmek lazım. Bunları söylediğim için linç edenler illaki olacaktır ama eleştiri insanları geliştirir.
Yamaları koruyacağım diye kendinizden soğutuyorsunuz. Şu an benim gözümde bencil bir çeviri gurubu olarak konumlandınız, eskiden bu iş gönüllülük esaslı yapılırdı bağış yapanlara yama önceden gönderilirdi sonra herkese dağıtılırdı kimsenin gönlü kırılmazdı. Şimdi her şeyiyle telifli olan oyunlara yama yaparak üyelik sistemi ile satıyorsunuz.
Tekrar ediyorum 4-5 saat sürecek oyunun yaması için 18.5TL veremem ben.
Daha yazacak şeyler var da Discord'da sırf hoşuna gitmeyen bir şey yazıldığı için ban atan bir çeviri grubu ne derece dikkate alır bilmiyorum. Niyetim kimsenin kalbini kırmak değil sadece düşündüklerimi aktardım.

Bu arada ilk mesajı düzenleyemiyorum en sonda bu yamaları daha önce denemiş yardımcı olabilecek biri var mı yazmıştım. Moderatörün kafası karışmış herhalde düzenlerken. Düzelteyim onu da.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı