Battlefield V çok zor

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Anladığıma göre sanırım gelişmek için bayağı zaman harcamak lazım oyuna. Artık oynaya oynaya oyunu öğrenmeye çalışacağım. BF serisini daha önceden hiç oynamadım. Oyunla alakalı hiçbir bilgim yok. Ama bazen hile geliyor sanki cidden. Çünkü az önceki maçta şey oldu. Kulenin üzerine merdivenle tırmanıp çıktım. Orada z'ye basarak komple uzanmıştım. Ve kulenin bir tarafı hariç yanları hep kapalıydı görünemezdim. Arkadan birisi beni tekleyerek öldürdü. Yani imkansız bir şey gözükmüyorum ben o açıdan. CS:GO hile kaynıyor dediler, seçkin almamama rağmen hiç hile denk gelmemişti. Sanki burada bayağı hile var gibi.

Arkadaşlar ben yeni BFV aldım. Bir sorun vardı bazı arkadaşlar bilir. O performans sorununu çözdüm ama şimdi başka bir sıkıntı var. Oyun feci halde zor. Benim aim normalde çok kötü değildir. CS:GO'da falan iyiyimdir. Ama bu oyunda hiçbir şey yapamıyorum. Çıkıyorum adam pat gebertiyor. Ben tarıyorum falan yok ölmüyor ama adam beni aşırı basit öldürüyor. 20 ölümüm 2 killim falan oldu 1 maçta. Yani oyuna resmen sürekli ölmek için giriyorum. Nasıl gelişebilirim?
BF'ye zamanla alışıyor hocam biraz. CS'nin mekanikler çok robot kalmıştır ona göre çünkü bazı silahların mermi tepmeleri çok yüksek olabiliyor. Ayrıca genelde herkese göre bir iki tane favori silah oluyor oyunda. Her silahla oynanmadığı için favori silahını bulduğunda daha rahatlarsın.
Oyunda takım dengesizliği varsa o da çok can sıkar. Karşı takımda 4 tane 500 lv adam varsa ve sizde en yüksek lv 200 falan ise kaybedilmeye mahkumsundur biraz. Hiç stres olmadan başka oyuna geç.
Dahası, bizimkiler çok daha vahşi oynuyor. En zor rakipler yine bizimkiler yani xd. Alman serverları yine daha insancıldır.

Dipnot: Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hızlı oyun seviyorsan medic type 100 harika kombinasyonddur. Alıştıkça çatır çatır vurursun.

BF'ye zamanla alışıyor hocam biraz. CS'nin mekanikler çok robot kalmıştır ona göre çünkü bazı silahların mermi tepmeleri çok yüksek olabiliyor. Ayrıca genelde herkese göre bir iki tane favori silah oluyor oyunda. Her silahla oynanmadığı için favori silahını bulduğunda daha rahatlarsın.
Oyunda takım dengesizliği varsa o da çok can sıkar. Karşı takımda 4 tane 500 lv adam varsa ve sizde en yüksek lv 200 falan ise kaybedilmeye mahkumsundur biraz. Hiç stres olmadan başka oyuna geç.
Dahası, bizimkiler çok daha vahşi oynuyor. En zor rakipler yine bizimkiler yani xd. Alman serverları yine daha insancıldır.

Dipnot: Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hızlı oyun seviyorsan medic type 100 harika kombinasyonddur. Alıştıkça çatır çatır vurursun.
1675330526387.png

Hocam bu silahı yerden buldum bayağı sevdim 4-5 kill aldım bununla.

BF5'te 1'den daha az hile var. Hileci adam zaten 100'e 3 falan oynar anlarsınız. Assault ve Medic kısımlarında verilen ilk silahlar güzel, kullanılır. Oyunda amacınız kill almak değil. Takım arkadaşlarınızı tekrar canlandırmak öldürmeyle aynı puanı veriyor. Bu tarz şeyler ile öldürmekten yüksek puan alırsınız.

Aldığınız asker kategorisine göre stratejiniz de değişiyor. Tavsiyem hiçbir kategoride savaş alanına direk dalmayın. Etrafında dolaşıp ara ara girmek daha mantıklı. Yoksa mermi yetmiyor gelen adamların tümünü öldürmeye.

Üstte bahsedilen type 100 güzel silah fakat biraz yavaş ateş ediyor gibi. Sekmeden ateş ettiği için kullanıyorum o silahı.

BF5'te 1'den daha az hile var. Hileci adam zaten 100'e 3 falan oynar anlarsınız. Assault ve Medic kısımlarında verilen ilk silahlar güzel, kullanılır. Oyunda amacınız kill almak değil. Takım arkadaşlarınızı tekrar canlandırmak öldürmeyle aynı puanı veriyor. Bu tarz şeyler ile öldürmekten yüksek puan alırsınız.

Aldığınız asker kategorisine göre stratejiniz de değişiyor. Tavsiyem hiçbir kategoride savaş alanına direk dalmayın. Etrafında dolaşıp ara ara girmek daha mantıklı. Yoksa mermi yetmiyor gelen adamların tümünü öldürmeye.

Üstte bahsedilen type 100 güzel silah fakat biraz yavaş ateş ediyor gibi. Sekmeden ateş ettiği için kullanıyorum o silahı.
Hocam silahlar takım takım değişiyor mu? Çünkü silah seçme yerinde type 100 adında silah görmedim.

Bir de şu silahı hikaye modunun ilk görevinde kullanıp çok sevmiştim ama hiç bu silah denk gelmiyor.
bfv-2018-11-24-19-51-37-36.jpg

Silah menüsünde hep farklı silahlar var. 7-8 oyun girdim hiç bu silahı göremedim.

Hocam silahlar takım takım değişiyor mu? Çünkü silah seçme yerinde type 100 adında silah görmedim.
Her kategoride farklı silah var. Type 100 Medic kategorisinde 1. silah çeşidinin alt taraflarında var.

Oyun ayrıca alıştıktan sonra çok kolay. Bu sebeple fazla oynayınca sarmıyor beni. BF4'te daha çok zevk alıyordum.

Arkadaşlar ben yeni bfv aldım. Bir sorun vardı bazı arkadaşlar bilir. O performans sorununu çözdüm ama şimdi başka bir sıkıntı var. Oyun feci halde zor. Benim aim normalde çok kötü değildir. CS:GO'da falan iyiyimdir. Ama bu oyunda hiçbir şey yapamıyorum. Çıkıyorum adam pat gebertiyor. Ben tarıyorum falan yok ölmüyor ama adam beni aşırı basit öldürüyor. 20 ölümüm 2 killim falan oldu 1 maçta. Yani oyuna resmen sürekli ölmek için giriyorum. Nasıl gelişebilirim?

Oyunda düşünerek hareket etmek zorundasın yoksa rakipler seni hızlıca yere serer. Zamanla kendini geliştirirsin bende çok fazla ölüyordum BF1 de falan ama oyunun temel stratejisini anladın mı sonrası kendiliğinden pekişir.

Her kategoride farklı silah var. Type 100 Medic kategorisinde 1. silah çeşidinin alt taraflarında var.

Oyun ayrıca alıştıktan sonra çok kolay. Bu sebeple fazla oynayınca sarmıyor beni. BF4'te daha çok zevk alıyordum.
Teşekkür ederim hocam. Hem Type-100 hem de o bahsettiğim silah o kategorideymiş. Ben o zaman medic oynayacağım ilk başlarda hep.

Geri
Yukarı