Bazı oyunlara zam!

Site önerisi yapar mısınız Türkiye'de oyun alan kalmicak gibi hiç durum yetmezse oraya yöneliriz.

Pek ceza almaya niyetim yok bu sıralar.

Vallahi bende eskiden korsan oynardım son 2-3 senedir hep orijinal satın alıyorum korsan oyun indirip oynama isteğim sıfır oldu resmen. Sırf Steam başarımlar için bile oyun alıp oynadığımı biliyorum. Gerçi sende haklısın bir yerde. Oyunu bile bizlere lüks yapan bir iktidar var başımız da.

Oyun lüks olmasa da ben Steam ve Epic Games gibi oluşumlara karşıyım en başından beri. Düşünsene bir araba satın alıyorsun ama üzerindeki tek hakkın onu sürebilmek. Ne sahibi oluyorsun ne de satabiliyorsun.

Bu platformlarda da bu saçmalık var. Oyuna 1500 TL verdik iyi güzel, sahibi kim? Milyar dolarlık şirket. Oyunu dilerse kütühaneden bile kalıcı silebiliyor, hak iddia edemiyorsun.

Hitman serisinin eski oyunları eski fiyatıyla alınıp oynanabilirdi ama şuan ki parasını sevmeyeni için verecek biri bulamaz. Pacify falan da bir anda fazla artmış.

Yalnızca bir bilgisayar parası da oyunlara ödemek istemiyorum. Sevdiğim ve bitirdiğim oyunlar AAA olunca fiyatları da uçuk oluyor GOG'da.

Alışverişi GOG'dan yapma sebebim de oyuna yalnıza orada gerçekten sahip oluyor olmam. Steam ve Epic Games bize yalnızca oyunu kiralıyorlar. Tüm mülkiyet onlara ait, bu da biraz saçma oluyor. Launcher kullandırmaya zorlamaları da ayrı mesela.

Ben ücretli oyunları ücretsiz indirip oynamayı kastediyorum herkesin bildiği.

@Serz evet.

crying-wiping-tears-with-money.gif

Pacify
Eski: 10.50₺
Zamlı: 105₺

Pumpkin jack.
Eski: 50₺
Zamlı: 280₺

Hitman: Absolution™
Eski: 34.99₺
Zamlı: 190₺

Hitman 2: Silent Assassin.
Eski: 19.50₺
Zamlı: 95₺

Hitman contracts.
Eski: 19.50₺
Zamlı: 95₺

Hitman: Codename 47.
Eski: 18.50₺
Zamlı: 85₺

Turbo Overkill
Yeni: 235₺

Ne düşünüyorsunuz?
Hitman absolution ve blood money yaz indirimlerinde ve üstelik paket indiriminde yakalayamadım. Toplam 50 TL verdim ve şimdi tam tahmin ettiğim gibi zam yedi. Aslında ikinci 35 TL ye getirebilirim dikkatli olsaydım ama 15 TL fazla verdim cimrilik yapmadım normalde iade edip paket indirimi ile alacaktım ama iade talebi onaylanana kadar zam yer paket indirimi biter falan diye etmemiştim. Çok iyi yapmışım. Vay be halimize bak. 3 gün içinde birşey zam yer diye korkuyoruz. Virüs vs korkmasam keşke.

Geri
Yukarı