BBL-GAMER sistem alınır mı?

MELLARK

Hectopat
Yer
Istanbul
Son düzenleyen: Moderatör:
Gördüğüm kadarıyla tek eksisi sadece Ventus model bir kartın olması, ancak bu piyasada kabul edilebilecek bir taviz.

Fiyat yine uçuk ama bugünün standartı bu. Bir eksi olarak sayılacaksa belki B550 anakart olmaması olabilir. Yanlışım yoksa Ryzen 5000 serisi işlemcileri desteklemiyordu. Uzun vadede upgrade yapacaksanız yeni anakart şart olur fakat ben olsam bunu dert etmez, direkt alırdım. Şahsen bir eksi olarak görmüyorum.

Ekran kartının modelinin öyle olması çok mu sıkıntı? PSU olarak özelleştirmede olan diğerini seçsem nasıl olur?
Ventus MSI'ın giriş seviye soğutması. Şahsen büyük bir eksi olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen arkadaş da "eksi sayılırsa" diye demiştir. Yoksa bu günlerde bir eksi demek nankörlük gibi geliyor kulağa.

PSU konusunda da marka takıntısı denilebilir. Diğeri de Sharkoon fakat 80+ Gold sertifikalı ve modüler. Alınabilir fakat yine, ben olsam aynı markanın sadece bir üst sertifikası için 300TL vermezdim.

Son düzenleme:
Farklı bir marka PSU’mu almamı önerirsiniz?
Sharkoon kötü bir marka değil fakat en iyilerinden olduğu söylenemez. Konfigürasyondaki PSU'nun sizi üzeceğini sanmam ancak içinize sinmezse 1 yıl sonra upgrade edebilirsiniz.

Corsair, Asus, Cooler Master, Thermaltake. Bunlar önerebileceğim markalar.

Ekran kartlarının piyasasının düşüp düşmeyeceği belli değil, arkadaşım sistemi alsa mı beklemede mi kalsa bilemiyorum.
Arkadaşlar son olarak fikirlerinizi paylaşır mısınız? Sipariş vereceğizde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı