Bedelli askerlik başvuru süreci

wowgenerals

Kilopat
Bedelli askerliğe başvuru yaptığımız günden sonra askere hangi tarihler arasında alınıyoruz? Belirli bir günü var mıdır? Başvuru yaptıktan hemen sonra veya aynı ay içerisinde mi alınıyoruz? Mesela 1 Ocak 2020'de Ocak ayının içinde başvuru yapsam ne zaman askere alınıyorum? Eğer ki bekleme süresi, bedelli için başvurduktan sonraki süre, uzun bir süre ise o süre boyunca devlet tecil veriyor mu?

Başvuru sayısına göre düzenlenir. Katılım az olursa yapılan süre o kadar çabuk tamamlanır. Hemen alınmazsınız. Başvuru tamamlandıktan sonra alımlar başlamaktadır. Bu süre zarfında herhangi bir işleme tabii tutulmazsınız. Bir nevi tecilli sayılıyorsunuz.

Başvuru sayısına göre düzenlenir. Katılım az olursa yapılan süre o kadar çabuk tamamlanır. Hemen alınmazsınız. Başvuru tamamlandıktan sonra alımlar başlamaktadır. Bu süre zarfında herhangi bir işleme tabii tutulmazsınız. Bir nevi tecilli sayılıyorsunuz.

1 Ocak 2020'de yeni Askeralma Kanunu'na göre yaşa takıldığım için tecilim bozulacak ve lise sondayım. Ben de mecburen okumama rağmen tecilim bozulacağı için bedelliye başvuracağım fakat beni asıl tedirgin eden üniversite sınavı. O sınava girmem gerekiyor umarım ocakta başvurduğum bedelli askerliğe temmuza kadar gitmem. Yoksa sınavı kaçıracağım ve tüm emeğim boşa gidecek.

Yani sınavınıza girersiniz sınava denk gelirse. Askerlik zaten toplamda 1 ay oluyor.
Siz sınava girdim, sonuçlar açıklandı etti diyene kadar zaten askerliğiniz bitmiş olur. Hem merak etmeyin sadece siz o durum olmazsınız. Sizin gibi başkaları da vardır. Elbet düşünmüşlerdir bir yolunu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı