Bedelli Askerlik İçin Başvuru Zamanı

316219

Hectopat
Merhaba, iyi geceler.

Doğum tarihim 28.01.2003, lise mezunuyum ve askerliğimi tecil ettirdim, 01/01/2025 tarihine kadar askerlik ile ilişiğim yok.

Sorum; 01/01/2025 tarihinden önce mi bedelli için başvurumu yapmam lazım yoksa bu tarihten 2025'in sonuna kadar yani 31/12/2025'e kadar sürem var m?

Yani "Askerlik ile ilişiği yok" demek, askerlikle ilgili herhangi bir şey yapmama gerek yok mu demek? Başvuru, sağlık muayenesi, ödeme yapma vb. bunları 01/01/2025'ten itibaren yıl sonuna kadar istediğim zaman yapabilir miyim?

Umarım sorumu tam sorabilmişimdir, yoklama kaçağı ya da bakaya durumuna düşmeyi hiç istemem. Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi geceler. :)

Edit: Resmi sitede aşağıda görseli olan bir madde buldum, acaba benim sorumla mı ilgili? "Bu doğumlularla" kısmını anlayamadım, tecilden önce normalde 01/01/2023 tarihine kadar askerlik ile ilişiğim yoktu, şimdi 2 yıl tecil ettirdim. Burada yazan madde ile benim durumum arasında nasıl bir bağlantı var? Linki vereyim: https://www.msb.gov.tr/Askeralma/icerik/yoklama-islemleri

Dosya Ekleri

• dsfdsfsd.png
    dsfdsfsd.png
    29,5 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı