Bedelli askerlik yapılır mı?

Bir yazı okudum bedelli askerlere çok kötü davranıyorlarmış düşman gibi bakıyorlarmış doğru mu?
Bilemiyeceğim, ben normal 12 ay askerlik yaptım Jandarma olarak. Jandarma gerçe genelde biraz daha elit sayılır kara kuvvetlerine göre. Çünkü asayişteydik, yol kontrolları vs sürekli devriyedeydik.

Olm dayak falan var mı hala valla bana vurursa komutan nefsi müdafaa neyse konuya dönecek olursam kariyer planlamanız,istediğiniz bir şey,yatırım yapmayacaksan bence git ama burada da karakterin devreye giriyor emir almaktan,hiyerarşiden falan hoşlanmıyorsan hiç 6 ay çile çekmeye değmez

Olm dayak falan var mı hala valla bana vurursa komutan nefsi müdafaa neyse konuya dönecek olursam kariyer planlamanız,istediğiniz bir şey,yatırım yapmayacaksan bence git ama burada da karakterin devreye giriyor emir almaktan,hiyerarşiden falan hoşlanmıyorsan hiç 6 ay çile çekmeye değmez
Ey gidi ne komutanlar var. Tim komutanımız vardı şehit vermişler zamanında, artistlik yaparsan yersin tabi tokadı. Ama adam gibi askerliğini yaparsan sıkıntı yok. Hala görüştüğüm komutanlar var, 8 sene oldu.

Hadi hep beraber biraz matematik çalışalım çocuklaaaaar.

Arkadaşın maaşı = 26,5 Bin TL.
6 aylık maaşı = 159 Bin TL
Bedelli askerlik ücreti = 122.3 Bin TL

Matematik, ekonomi gibi bilim dalları bedelli yap diyor. Gerisini sen bilirsin.

6 ay boşa geçeceğine 1 ay yap en güzeli. İmkan olsa bende bedelli yapardım.

Askerlik uzadıkça boşa zaman gidiyor.

Maaşı iyi olan birisi zaten bu çile ve kederi çekmez. Askere mi gidiyorsun yoksa ayak işçiliğine mi belli değil.

Ne olacak ki, eskisi gibi değil ki. Disco falan kalktı zaten. Sıkıntı yaratmazsan arada kaynar gelirsin. Yabancı dil, yada bilgisayar falan biliyorsan santralci falanda olabilirsin kimseyle işin olmaz.
Zaten soruyorlar bilgisayar ehliyet şu bu ona göre değerlendiriyorlar. Santralcı evet pek kimseyle işin olmaz. Hele gece santralcısı hepisinden iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı