"BediuzZaman" Kelimesinin Kullanımı

Kendinizi güzel açıklamışsınız, ama hep somut bir delil istiyorsunuz. Tekrar ediyorum risaleleri tarafsız bir şekilde ve kelimeleri türkçeye çevirerek okursanız herşey zaten ortada, illa "bak burda bunu demiş" demeye gerek yok. Dediğim gibi çevremde gördüm ne zaman "bak burda bunu demiş" desem, göz göre göre yanlış olduğu halde savunuyorlar, sizden farklı bir bakış açısı beklemiyorum. Muhtemelen bu sizi tanımamamdan bir ön yargıdır.

Çevremdeki, düşünceleri yanlış insanlara gelirsek, Kuranı okuyan bir insan ve Allahın dediklerini yapan bir insan için her şey ortadadır, yani illa somut bir şey isterseniz Kuran okuyup, ardından çevrenize bakmanız yeterli. (Sonuçta Kuranda "bu kitabı aklını kullananlar anlar" gibi bir çok ayet vardır.)

"Bey", "üstad" kelimelerini "mevlana" ila eş görmeniz çok saçma. (Cevap vermiyorum sonuçta internetten kısa bir araştırmayla bulunabilecek bir şey.)

Senin dinin, benim dinim vardır. Hristiyanlık ve Yahudiliğin nasıl değiştirildiğine bakarsak tarihsel olarak, sanırım şuan ki Müslümanlığı daha net anlarız. Kuran dışında, başka kitap okuyan (edebiyat değil, Kuranın yerine geçebilecek güya yazdırılan şeyler), Allahın sözü yerine şeyhinin, gavsının, alim olduğunu iddia edenlerin sözünü dinliyorlarsa sizin dininiz şirk dinidir. Kuranda, Allahın bahsettiği din değil.

Belki biraz fütursuca, birazda saldırarak konuşmam bundandır. Artık çevredeki söylenen müslümanlık, Allahın, Kuranda bahsettiğinden farklıdır, bunun sebebi Kuran okumadığımızdan gelir. En çok zararı, Allah adına yapılan yanlışlardan gelir.

"Ey insanlar ALLAH'ın sözü gerçektir; dünya hayatı sizi aldatmasın. Kandırıcı, sizi ALLAH hakkında kandırmasın." Fâtır 5.
Sanırım Allahın sözünden başka söze gerek yoktur vesselam.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı