Beğeni sayacının kaldırılması?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
En azından kendim bakabilseydim daha tatlı olurdu. Evet beğeni artık amacından çıkmıştı ve sayacın kalkması daha iyi oldu.

Olayların yıllardır olan perde arkasını bilmeyen herkes de bu lafı ağzına doladı... O pire deve olalı 3 - 3.5 yıl oldu, iyi bile dayandılar bu kadar sürede.

Hâlâ anlamıyorsunuz, yıllardır olan bir sürü gruplaşma ve suistimaller yüzünden giderek daha sık aralıklarla yönetimin başı ağrıyor. Onlar da haklı olarak gereksiz yere baş ağrıtan, suistimale açık olan beğeni sistemi, beğeni puanları ve konu dışı kategorisine baltayı indirdiler. Son olay bardağı taşıran son damla sadece.

Kızmanız gereken yer yönetim değil forum dışı gruplaşmalarla beğeni ve mesaj kasanlar, haksız grup dayanışmasıyla moderatör ve üyeleri linç edenler, aralarından moderatör çıkarmak için topluca birbirini destekleyenler ve yönetime girince de forum dışındaki o gruplara yönetimdeki bilgileri sızdıranlar. Çok oldu geçmişte...

Bir konu açıldıysa ve beğeniliyorsa bunda bir sorun olmamalı. Adam konu açmış ve içeriği üyeler tarafından ilginç bulunmuş beğeni alıyorsa neden bu sizleri rahatsız ediyor? Çok saçma açıkçası. Kimse kimseyi zorla beğendirtmiyor konusunu ya da mesajını.

Önce açtığın konuya gelen cevapları oku. Yapılan açıklamaya rağmen hâlâ aynı şeyi tekrar ettiğine göre okumamışsın belli ki.

Harika olmuş, beğeni için açılan çöp konuları daha az görmeye başlarız bu vesileyle.

İnsanlarının o anki hevesi ile açtığı konulara karışamazsınız. Ve o konuya kimse sizi zorla sokmuyor ister tıklarsınız istemez iseniz aşağı kaydırır görmezden gelirsiniz.
Bence beğeni sayısı hoş duran eklentiydi kaldırılması iyi olmadı ama iyi ki kaldırıldı oh olsun veya niye kaldırıyor gibi tartışmalara girmemiz çok saçma insanları kısıtlamamalıyız değil mi?

Önce açtığın konuya gelen cevapları oku. Yapılan açıklamaya rağmen hâlâ aynı şeyi tekrar ettiğine göre okumamışsın belli ki.

Ben o üyelerin oluşturduğu grubun bir parçası değilim dostum ve sistemin kaldırılması beni rahatsız etti. Açıklamanız bir şeyi değiştirmiyor. Bu forumda 300.000 üzerinde üye var ve aralarında birkaç kişi böyle yapıyor diye koca bir sistemin kaldırılması doğru değil.

Karıştığım kanısına nereden ulaştınız? Bu karar beni mutlu etti sadece, belirttiğim şey bu :)
İnsanlarının o anki hevesi ile açtığı konulara karışamazsınız. Ve o konuya kimse sizi zorla sokmuyor ister tıklarsınız istemez iseniz aşağı kaydırır görmezden gelirsiniz.
Bence beğeni sayısı hoş duran eklentiydi kaldırılması iyi olmadı ama iyi ki kaldırıldı oh olsun veya niye kaldırıyor gibi tartışmalara girmemiz çok saçma insanları kısıtlamamalıyız değil mi?

Sonuç olarak yapılacak bir şey yok. Geri döndüremeyiz. Zaten her gün onlarca fikir sunuluyor. Fikirlere bakmıyorlardır bile.

Kalıcı olsun. Sadece biz görsek olur.
Sonuç olarak yapılacak bir şey yok. Geri döndüremeyiz. Zaten her gün onlarca fikir sunuluyor. Fikirlere bakmıyorlardır bile.
Nasıl bakmıyorlardır? Açılan konulardan dolayı beğenileri kaldırdılar zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı