Bekçi fotoğrafımı çekti

Formi

Kilopat
Daha fazla  
Bugün 4.00 sularında can sıkıntısında uyku tutmadı arkadaşımın lisesinde oturuyorduk okuldan çıkarken bekçilerle karşılaştık gece olduğu için sorguladılar. Birimiz diğer ikimiz 17 yaşındayız T.C. No istediler çantamın içine vs. baktılar AYT kimya görünce bakmayı bıraktılar daha sonra benim kimliğime baktıklarında aralarında bir şey konuştular ve bizim fotoğrafımızı çektiler. Evden falan kaçmadınız değil mi diye sordular. Niye çekiyorsun abi diye sorduğumda WhatsApp grubu gösterdi pek tekin olmayan insanların fotoğrafları vardı niye bizi oraya attı anlamadım arkadaşlarım da bende elimiz yüzümüz düzgün yani bir sorun olur mu sizce? Ve yaptıkları yasal bir şey mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün 4.00 sularında can sıkıntısında uyku tutmadı arkadaşımın lisesinde oturuyorduk okuldan çıkarken bekçilerle karşılaştık gece olduğu için sorguladılar. Birimiz diğer ikimiz 17 yaşındayız T.C. No istediler çantamın içine vs. baktılar AYT kimya görünce bakmayı bıraktılar daha sonra benim kimliğime baktıklarında aralarında bir şey konuştular ve bizim fotoğrafımızı çektiler. Evden falan kaçmadınız değil mi diye sordular. Niye çekiyorsun abi diye sorduğumda WhatsApp grubu gösterdi pek tekin olmayan insanların fotoğrafları vardı niye bizi oraya attı anlamadım arkadaşlarım da bende elimiz yüzümüz düzgün yani bir sorun olur mu sizce? Ve yaptıkları yasal bir şey mi?

Bir şey olmaz diye tahmin ediyorum fakat yine rahatsız edici.

@Formi Bir şey olmaz. Emniyete gönderip sorgulattırıyorlar GBT falan için. Bir de evden kaçtınız mı diye sormuş. Olası bir durumda, kayıp ihbarı gelirse seninle ilgili, fotoğrafı saat kaçta nerde görüldüğünü belirtmek içinde, çekmiştir büyük ihtimal. Bizim bir arkadaşta gece 3 gibi eve gelmiş. Yüksek seste müzik açıkmış, arabayı park ederken görüp yanına gelmiştir. Arabanın ve arkadaşın fotoğrafını çekip, dostum çevreye rahatsızlıktan fotoğrafları emniyete göndereceğiz demiş. Birkaç gün sonra eve ceza makbuzu gelmiş. Yani fotoğraf çektiyse emniyet müdürlüğü için çekiyorlar, öyle kafalarına göre keyfi çekip orada burada, yetkisi olmayan insanlara, kafalarına göre gönderemezler. Kısacası senin adına bir sorun olmaz.

Geri
Yukarı