Bekçiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar açıkçası bekçilere çok iyi gözle bakılmıyor. Ben buna karşıyım, kendini ilah zanneden polis ya da asker yok mu? İllaki vardır ama sırf bir kesim yüzünden bekçilerin geneline çamur atmak doğru değil. Sonuçta ellerinden geldiğince işlerini yapmaya çalışıyorlar. Ön yargıyla yaklaşmamak lazım.

@Uchiha Shisui sorulan cevap vermediniz hala? Söylemediğim şeyler hakkında zan çıkarıyorsunuz. Ben kanuna, kitaba uymayan emniyet mensuplarını hoş görmediğimi daha önce de belirttim. Ağzımdan bir kere bekçiler istediğini yapsın orantısız güç kullansın diye bir şey çıktı mı? Sığ düşünceden kastım budur. Eleştirmek sadece olumsuz yönde mi fikir belirtmektir zannediyorsunuz. Biz vatandaş olarak güvenlik güçlerini her zaman olumlu ve olumsuz eleştireceğiz. İşini düzgün yapana tebrikler, kötüye kullanana yanlış yaptın demek zorundayız. Genelleme yaparak konuyu hiçbir yere getiremezsiniz. Tek yönden bakmaktan kastım haberi ortalığa yayıp genelleme yapmaktır. Sırf muhalif olmak için yapılan iyi şeyleri göz önünden silip atamazsınız. Zaten ben buraya ne yazsam bir şekilde demediğim şeyler üzerinden beni yine itham edeceksiniz. O yüzden başka da bir şey yazmıyorum. Konuyu da takipten çıkarıyorum. İyi sosyaller!

@Asdasgudas

Yeni yeni, buyurunuz. Nerede bekçiler? Nerede bu ülkenin yasaklarını sonuna kadar uygulayan kahraman bekçiler? Bu görevlilerin ana meşgalesi, 2-3 insanı yakalayıp darp mı etmektir? Neyin savunuculuğunu yapıyorsunuz?

Konunun başından beri biat etme minvalinde bir yaklaşım ile "her bekçiyi, her polisi" öyle görmeyin diyorsunuz. Ülkenin farklı yerlerinden içerikler sunuyorum ama Twitter ağızlı olmakla ilk siz beni itham ettiniz. Yukarıda yeni bir içerik sundum. Gayet basit: Ülkenin aşırı duyarlı kolluk kuvvetleri cezai işlem uygularken neden seçici davranıyor? Eğer davranmıyorlarsa bu çifte standart durumunun temelinde göreve alımları esas mıdır? Madem bu sorduklarım aşırı derecede manasız ve tek taraflı bakış: Bu ülkede yasak olmasına rağmen iktidar mensuplarından halkın en alt katmanına kadar cenazelerdeki kalabalıklar için neden işlem yapılmıyor?

Şöyle bir duruma denk geldiğimiz gün bu ülkenin şeffaflığına inanırım. Ancak bir takım insanlara ayrıcalık tanınıp bir takım insanlara uygulanan orantısız şiddeti "kurallar uygulanıyor" şeklinde normalleştirmenin hiçbir izahı yoktur.

Dünki maçtan sonra tenha bir köşede Beşiktaş taraftarlarına saldıran bekçiler vardı. Onun dışında da polislerin gayet sakin bir şekilde yönettiği süreci resmen batırdılar. Devlet böyle temsil edilmez. Yıllardır sonuna kadar hakları olan güvenlik statüsüne geçemeyen infaz koruma memurlarını bekletip, bekçilere silah ve güvenlik statüsü verirseniz bunlar olur.

@Asdasgudas

Yeni yeni, buyurunuz. Nerede bekçiler? Nerede bu ülkenin yasaklarını sonuna kadar uygulayan kahraman bekçiler? Bu görevlilerin ana meşgalesi, 2-3 insanı yakalayıp darp mı etmektir? Neyin savunuculuğunu yapıyorsunuz?

Konunun başından beri biat etme minvalinde bir yaklaşım ile "her bekçiyi, her polisi" öyle görmeyin diyorsunuz. Ülkenin farklı yerlerinden içerikler sunuyorum ama Twitter ağızlı olmakla ilk siz beni itham ettiniz. Yukarıda yeni bir içerik sundum. Gayet basit: Ülkenin aşırı duyarlı kolluk kuvvetleri cezai işlem uygularken neden seçici davranıyor? Eğer davranmıyorlarsa bu çifte standart durumunun temelinde göreve alımları esas mıdır? Madem bu sorduklarım aşırı derecede manasız ve tek taraflı bakış: Bu ülkede yasak olmasına rağmen iktidar mensuplarından halkın en alt katmanına kadar cenazelerdeki kalabalıklar için neden işlem yapılmıyor?

Şöyle bir duruma denk geldiğimiz gün bu ülkenin şeffaflığına inanırım. Ancak bir takım insanlara ayrıcalık tanınıp bir takım insanlara uygulanan orantısız şiddeti "kurallar uygulanıyor" şeklinde normalleştirmenin hiçbir izahı yoktur.
Etiket kullanmışsınız yoksa konu bildirimim kapalıydı ama son kez söyleyeceğim. Mevzumuz iktidarı veya herhangi bir şeyi eleştirmek olsaydı bu mesajınıza sonuna kadar katılırdım. Yapılmayanları elbette eleştireceksiniz en doğal hakkınız ama beni bekçilerin avukatı olarak yargılamayın. Onların da sonuçta emir aldığı yerler var. Ben bundan her zaman haberdarım. Siz bekçi olsanız amiriniz gelse bu olaya müdahale etmeyeceksiniz dese eder misiniz? Şu dönemde millet ekmeğinden olmayayım diye her şeye eyvallah çekiyor. Bizim hesap sormamız gereken kişi bekçinin kendisi değil onun başta İçişleri bakanı ve sonra EGM’dir. Olayı küçüğe indirgeyerek bir yere varamayız. Cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi sosyaller!

Bekçilik uygulaması Osmanlı dönemine dayanıyor. Her mahallede mahalleli ile iyi anlaşan, herkesi tanıyan ve mahallede huzur sağlayan bir bekçinin olması bence kesinlikle gereksiz bir şey değil.

Bekçiliğin amacı yukarıda yazdığım gibi ama günümüz bekçileri bu amaca hizmet ediyor mu, tartışılır.

Dünki maçtan sonra tenha bir köşede Beşiktaş taraftarlarına saldıran bekçiler vardı. Onun dışında da polislerin gayet sakin bir şekilde yönettiği süreci resmen batırdılar. Devlet böyle temsil edilmez. Yıllardır sonuna kadar hakları olan güvenlik statüsüne geçemeyen infaz koruma memurlarını bekletip, bekçilere silah ve güvenlik statüsü verirseniz bunlar olur.

Bekçilere psikolojik eğitim yerine sadâkat eğitimi verildiği için normal batırmaları.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı