Beklenen büyük İstanbul depremi için ayrılan bütçe 800 bin TL çıktı!

Evet arkadaşlar yanlış görmediniz:D 7 ve üzeri bir depremde en az 100 bin kişinin öleceği tahmin edilen büyük Marmara depremi için bakanlığın bütçesi 800 bin liraymış:D

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun beklenen İstanbul depremine ilişkin verdiği soru önergesine yanıt Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan geldi. Kurum'un verdiği yanıt ise sadece 800 bin TL oldu.
Kaynak

İstanbul halkı daha yeni bir gerçekle yüz yüze kaldı. AKP'li belediye değilsen sana ödenek yok! Başka partili belediyenin şirketleşmesi ve buradan gelir sağlaması ayrıca yerel halkın da fonlaması gerekiyor. İzmir'de 20 yıldır olan durum işte. Nüfus ve ödenen vergilere göre belediyelere verilmesi gereken ödenek, 100 bin kişi bile olmayan şehirlerden daha azdı en son baktığımda.

AKP belediyesi ol, parklara ve dinozorlara milyarlar verilir. Başka partili ol, ödeneği hayalinde görürsün diyorlar işte.

Daha önce açıklamışlardı sarayın hediye paketlerine (içi boş) ayırdıkları bütçe 800 bindi şaka değil.
İsteyen araştırabilir.

Tüm her şey yıkılınca, ortaya bir tane cami yaparlar herkes namaza gider. Allah bizimle derler artık :).
Bakın gerçekten yeter artık.Anladım Müslüman değilsiniz ama saygılı olmak zorundasınız.Sizin söylediğiniz neye benziyor biliyor musunuz? Arabanın önüne bilerek atlayıp sonra neden hastanelik oldum demek gibi.Önce deveni bağla sonra tevekkül et diye bir şey duymadınız galiba siz.

Son düzenleme:
Sadece benim evim 400 bin TL Somali'ye 30 milyon TL yerine bu işe harcansaydı ya.
Ama onlar ümmet hocam ümmete etmeliyiz. 😁
afrika-ya-bir-kuran-da-sen-gönder-kampanyası_1691586_m.png

Geri
Yukarı