Belçika doğumlu olan birisi Belçika'ya gidebilir mi?

Praudh

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi, sağlıklı günler. Arkadaşlar ben Belçika doğumluyum. 10 yaşıma kadar Belçika'da yaşadım daha sonra Türkiye'ye döndük. Şu an 21 yaşındayım ve Türkiye'de yaşıyorum yaklaşık 11 yıldır. Kimlikte doğum yerim Belçika ama vatandaşlığım öldü büyük ihtimalle. Başvuru yapsan ya da Belçika'ya dönme niyetim olsa yapabilir miyim, nasıl bir sonuçla karşılaşırım? Cevaplarınızı bekliyorum.

Herkese iyi, sağlıklı günler. Arkadaşlar ben Belçika doğumluyum. 10 yaşıma kadar Belçika'da yaşadım daha sonra Türkiye'ye döndük. Şu an 21 yaşındayım ve Türkiye'de yaşıyorum yaklaşık 11 yıldır. Kimlikte doğum yerim Belçika ama vatandaşlığım öldü büyük ihtimalle. Başvuru yapsan ya da Belçika'ya dönme niyetim olsa yapabilir miyim, nasıl bir sonuçla karşılaşırım? Cevaplarınızı bekliyorum.
İnşallah dönebilirsiniz kurtulun buradan.

Çifte pasaport olayınız varsa gidebilirsiniz. Konsolosluğu arayıp bilgi alabilirsiniz.

Hocam 1-0 öndesiniz diyeyim. Belçika ile alakası olmayan birinden daha kolay kabul ederler, biliyorsunuz bizim gibi öyle herkesi içeri almıyorlar. :D Şansınız daha yüksek ve Belçika cidden güzel yer, tanıştığım biri oradaydı.
Hocam 1-0 öndesiniz diyeyim. Belçika ile alakası olmayan birinden daha kolay kabul ederler, biliyorsunuz bizim gibi öyle herkesi içeri almıyorlar. :D Şansınız daha yüksek ve Belçika cidden güzel yer, tanıştığım biri oradaydı.
He pardon hocam siz vatandaşlık istiyorsunuz galiba, tam anlamadım.

Yani vatandaşlık diyebiliriz. Oraya gidip, kalabilirmiyim onu bir sormak istedim. Eğer öyle bir isteğim olursa en azından bir şansım var mı onu bilen varsa sormak istedim. Öyle bir durumda zaten iletişime geçerim konsoluslarla vs.

Şimdilik buralardayız. Zaten olası bir yurt dışına gitme durumunda tercihim Belçika olmaz, özellikle Avrupa ülkesi pek istemiyorum. Ekstra bir şeyi yok buralardan.

Geri
Yukarı