Belirli bütçelere ekran kartsız kasa tavsiyeleri

RAM konusunda Crucial Ballistix sınıfının üstündedir, overclock ile CL14 3600mhz hızında çalıştırmak mümkün, ancak HyperX ürünü satın alınabilir.
Beyaz renk olarak iki kasa önerebilirim, Ranker Cygnus V2, CM Masterbox
Anakart konusunda ise AMD bir sonraki işlemcilerinde soket değiştirecek diye biliyorum, işlemci konusunda sıkıntı yaşarsınız. Beyaz ağırlıklı bir sistem düşünüyorsanız şu bileşenlere de göz atabilirsiniz.
Bu sistemdeki AMD işlemcisi kaç yıl götürür peki? AMD Ryzen 5 5600X modelini birçok konuda tavsiye olarak gördüm. Kararsız kaldım bu konu da şimdi. Teşekkür ederim diğer önerilerin için.

Bu sistemdeki AMD işlemcisi kaç yıl götürür peki? AMD Ryzen 5 5600X modelini birçok konuda tavsiye olarak gördüm. Kararsız kaldım bu konu da şimdi. Teşekkür ederim diğer önerilerin için.
Oyun amaçlı ise 3-4 yılı çok rahat var diye düşünüyorum. Ondan sonrası size kalmış kullanıp kullanmamak. Şu anda bu bütçe için en iyi seçim 5600X, oyun amaçlı ise. Ancak Z490 ile 10400f alınıp ileride 11. Nesil Intelle değiştirebilirsiniz, sizin kararınız. Benim tavsiyem hem belli olmadığı için hem de uğraşmamak için 5600x.

Bu dönemlerde kasa toplamayı düşünen kaç kişi vardır bilemiyorum ancak ben yine de bilginin artması amacıyla ekran kartsız kasalar toplamak istedim, hatalarım olabilir ve bunları bana belirtirseniz çok memnun olurum. Bu kasalar oyun amaçlıdır.
4000TL-5000TL
Bütçeniz arttığı takdirde anakartınızı yükseltebilirsiniz.
6000-7000TL
Bütçeniz arttığı takdirde masterboxmesh kasası tercih edilebilir.

8000-9000TL
Bu bütçede olay biraz daha karışıyor, benim tavsiyem sadece oyun amaçlı toplanacak ise çok fazla oluyor miktar, iki sistem toplayacağım, birinde 5600X varken diğer bileşenleri iyi tutarken diğerinde 5800X varken birazcık kısacağım diğer bileşenlerden.

İlk defa böyle bir sistem toplama konusu açıyorum, tavsiyelerinizi yazın lütfen.

Bu dönemlerde kasa toplamayı düşünen kaç kişi vardır bilemiyorum ancak ben yine de bilginin artması amacıyla ekran kartsız kasalar toplamak istedim, hatalarım olabilir ve bunları bana belirtirseniz çok memnun olurum. Bu kasalar oyun amaçlıdır.
4000TL-5000TL
Bütçeniz arttığı takdirde anakartınızı yükseltebilirsiniz.
6000-7000TL
Bütçeniz arttığı takdirde masterboxmesh kasası tercih edilebilir.

8000-9000TL
Bu bütçede olay biraz daha karışıyor, benim tavsiyem sadece oyun amaçlı toplanacak ise çok fazla oluyor miktar, iki sistem toplayacağım, birinde 5600X varken diğer bileşenleri iyi tutarken diğerinde 5800X varken birazcık kısacağım diğer bileşenlerden.

İlk defa böyle bir sistem toplama konusu açıyorum, tavsiyelerinizi yazın lütfen.

6000 7000 bandındaki sistemi toplamaya ufak ufak başlamıştım, böyle bir rehber görmek beni sevindirdi açıkçası henüz sadece Samsung 870 EVO SSD aldım lakin PSU olarak 650W XPG pylon aldım bu PSU 6000-7000 TL bandındaki sistem için beni üzer mi?

6000 7000 bandındaki sistemi toplamaya ufak ufak başlamıştım, böyle bir rehber görmek beni sevindirdi açıkçası henüz sadece Samsung 870 EVO SSD aldım lakin PSU olarak 650W XPG pylon aldım bu PSU 6000-7000 TL bandındaki sistem için beni üzer mi?
İkinci sistemi kendim için düşünüyorum bende, 650w 3070 gibi bir kart ile sorunsuz çalışır. Hangi ekran kartını takmayı düşünüyorsunuz?

İkinci sistemi kendim için düşünüyorum bende, 650W 3070 gibi bir kart ile sorunsuz çalışır. Hangi ekran kartını takmayı düşünüyorsunuz?

Şu anda askerdeyim 2 aya dönüyorum ben dönene kadar stok sorunu ortadan kalkarsa GTX 3060 düşünüyorum umarım 650W güç kaynağı bu konuda sıkıntı çıkartmaz.

Ben Ekran kartsız tek tek şöyle daha ucuza topladım.

Kasa: Msi Mag 100R- 540 TL
Anakart: Msi B460m Pro- 695 TL
SSD: Kingston A2000 500 gb Nvme M2- 470 TL
PSU:Xpg Pylon 650W 80+ - 560 TL
Ram: 2x8 GB Crucial Ballistix RGB CL15 3000mhz- 750 TL
İşlemci: İntel İ5 10400- 1375 TL
Toplam: 4,390 TL

Yeni konular

Geri
Yukarı