Belirli Numaralardan Sürekli Aranıyorum

Tam da onu yazıcaktım. Engelleye engelleye illa ki bitecek. Sürekli değişse bile sonsuza kadar değiştiremezler herhalde. Yani savcılıkta sonuç çıkmaz demiş biri o yüzden sabırlı bir şekilde engellemekten başka çare olmayabilir.

Tam da onu yazıcaktım. Engelleye engelleye illa ki bitecek. Sürekli değişse bile sonsuza kadar değiştiremezler herhalde. Yani savcılıkta sonuç çıkmaz demiş biri o yüzden sabırlı bir şekilde engellemekten başka çare olmayabilir.
Ben başvurumu yapacağım. Bir şey çıkar ya da çıkmaz. Çıkmaz ise dolandırıcılığın önünü açtıklarına dair uzun uzun eleştirimi de yaparım. Bu kadar rahat iseler biz de yapalım oturduğumuz yerden bu işi.

Benim başımada musallat oldular. Engelle engelle bitmiyor. Numara son rakamlarını değiştirip bir daha arıyorlar. Ben şöyle başladım. Örnek numara sorgulama var kime hangi firmaya aitse çıkıyor
btk-numara-tasima sorgulama ekranından noyu 0 eklemeden sorgulayıp şirketin ismini bulup web sitesinden mail atın btk şikayet edeceğim mailde belirtin.

Benim başımada musallat oldular. Engelle engelle bitmiyor. Numara son rakamlarını değiştirip bir daha arıyorlar. Ben şöyle başladım. Örnek numara sorgulama var kime hangi firmaya aitse çıkıyor
btk-numara-tasima sorgulama ekranından noyu 0 eklemeden sorgulayıp şirketin ismini bulup web sitesinden mail atın btk şikayet edeceğim mailde belirtin.
Allah razı olsun sizden. BTK ile o kadar görüşmem oldu. Bir kere böyle bir uygulamamız var demediler.
Arayan firma "TELEKOMAT HABERLEŞME VE İLETİŞİM HİZ. TİC. LTD. ŞTİ."
Mail de attım, iletişimden de yazdım. İnşallah bir daha aramazlar.

Değerli arkadaşlarım numaranızı yaymayın. Şöyle örnek vereyim. Örn. LCW'den alışveriş yapıyonuz kasada tel. no istiyorlar, flo'dan ayakkabı aldınız kasada tel no istiyorlar. İşin garibi de insanlar gık demeden veriyor numarasını. be kardeşim verme numaranı verince yok biz satmıyoruz size mi diyecekler.
Değerli arkadaşlarım numaranızı yaymayın. Şöyle örnek vereyim. Örn. LCW'den alışveriş yapıyonuz kasada tel. no istiyorlar, flo'dan ayakkabı aldınız kasada tel no istiyorlar. İşin garibi de insanlar gık demeden veriyor numarasını. be kardeşim verme numaranı verince yok biz satmıyoruz size mi diyecekler.
Vermeyince*

Vermeyince*
Tabii orası öyle. Ama bu numaraları paylaşanlar operatörlerin kendisi. Koşulları imzalamazsan hattın olmayacak. Koşul maddesinde (İnternet şartlarında da dahil) 3. kişilerle paylaşma hakkına sahip olduğu yazıyor.
Şikayetim ve ilgili kuruma ret bildirimime rağmen o süreçten sonra 2 kez daha arandım. Cimer'e yaptığım başvuru sonucunda böyle bir cevap geldi. Bu cevaba istinaden, bundan sonraki ilk aranmada yasal mercilere başvuracağım. Biliyorum, bir arama için bu yapılmaz diyorsunuz ama gece gündüz arıyorlar. Engelliyorum, farklı numaradan arıyorlar. Ayda bir kere olsa yine bir şey demeyeceğim ama en kötü 3 günde bir arıyorlar.
12Adsız.png

Arkadaşlar, bugün (21.04.2020) üst üste 2 kez daha arandım. Konu ile ilgili KVKK'ya başvuruda bulunmamı istedi avukat olan bir tanıdığım. Başvuruda "Veri Sorumlusu" diyor ama ben kiminle muhatabım anlamış değilim.

Bununla ilgili 25 Mart tarihinde Telekomat'ı aradığımda onlar numara operatörü olduklarını, kendilerinden kaynaklı bir durum olmadığını ama her ihtimale karşı numaramı kara listeye aldıklarını söylediler ama arayan numara durmuyor. Engelledikçe arıyor.

Bu konuda muhatabımı bilmediğim kişiyi nereye ve nasıl şikayet edebilirim?

Son düzenleme:
Merhabalar, konuyu hortlatıyorum Türk Telekom kullanıyorum artık konu canımı sıktı arattım baktım forumda yazmışsınız bir çözüm bulabildiniz mi? Engellemekten gına geldi 0850'den arıyorlardı 1 senedir aynı konu şimdi 0212'den arıyorlar çözüm bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı