Belirli Numaralardan Sürekli Aranıyorum

Arkadaşlar bu durum canımı sıkmaya başladı. En son bugün arandım. Arayan kişi "Devlet destekli limitsiz internet" diyerek konuya giriyor. Ben de yüzüne kapatıp numarayı engelliyorum. Ardından farklı numara ile arıyor. Şöyle ki; numara "0850 484 xx xx " şeklinde gidiyor. Ben engelledikçe son 4 hanesi değişiyor.

Konu ile ilgili SS'ler ektedir. Son kayda kadar bu görüntüler var. Ama en az 1 yıl öncesine dayanıyor bu durum. Bununla ilgili Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi sitesi üzerinden başvuru yaptığımda "Eksik bilgi olduğundan işleme alınmamıştır." cevabı alıyorum. Halbuki ekran görüntüleriyle beraber bütün bilgileri tam ve eksiksiz dolduruyorum. Hemen her hafta aranıyorum.

Bununla ilgili başka ne yapabilirim?
Şüpheli numara ile karşılaştığınız da numarayı internete yazın. Eklediğiniz görsellerde ki ilk denediğim numara dolandırıcı olduğuna dair şikayet almış bir numara.

Tasker uygulaması ile tek tek numara engellemek yerine, ön ek(prefix) engellemesi yapıyorum. Son 4 rakam değişse bile çağrılar engelleniyor. Miui'de telefon uygulamasında bu özellik var.

Şüpheli numara ile karşılaştığınız da numarayı internete yazın. Eklediğiniz görsellerde ki ilk denediğim numara dolandırıcı olduğuna dair şikayet almış bir numara.
Bu arayan numaraların hepsi sabit yerden. İnternette devletdestekli diye bir site var. Oraya sordum, arayanlar onlar değilmiş. Kim olduğu belli değil. Sadece şüpheli numara diye geçiyor.

Tasker uygulaması ile tek tek numara engellemek yerine, ön ek(prefix) engellemesi yapıyorum. Son 4 rakam değişse bile çağrılar engelleniyor. Miui'de telefon uygulamasında bu özellik var.
IOS'ta hangi uygulama o dediğiniz?

Bu arayan numaraların hepsi sabit yerden. İnternette devletdestekli diye bir site var. Oraya sordum, arayanlar onlar değilmiş. Kim olduğu belli değil. Sadece şüpheli numara diye geçiyor.
Sorgulama sırasında bu bilgiler çıktı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    41,7 KB · Görüntüleme: 148
Maalesef, Tasker, Android için otomasyon uygulaması, baktığım kadarıyla IOS'ta benzeri yokmuş. Sistem izin vermiyormuş.
IOS'ta prefix number block şeklinde aratın belki bir sonuç alabilirisiniz.
CIA uygulamasıyla bir sürü oyun çıktı. Teşekkür ederim yine de.

Sorgulama sırasında bu bilgiler çıktı.
Bununla ilgili 1 yıldır araştırıyorum ama kimdir ne değildir hâlâ çözemedim. Dediğim gibi, bugünkü aramasında istemiyorsanız 2'ye basın dedi ve bastım. Tekrar aranırsam direkt suç duyurusunda bulunacağım.

0 850 li TT ariyor, reklam icin oto sekreter. Engelliyorum, ayni gun baska 0 850 li TT ariyor. Saka gibi, bu kadar kolay mi ya?

NOT: Turkcelliyim.
Bu kadar kolaymış. Operatörlerle ilgisi şöyle var; hattını 3. kişiyle paylaşırlar. Ben 19 Ocak öncesinde Vodafone'daydım. O dönem de 0850-484-**-** numaraları arıyordu, şimdi de aramaya devam ediyor. Operatörü aradım bir şey yapamıyoruz dedi. Aslında bununla ilgili uygulama tasarlamak lazım. Iphone'da var ama bütün yabancı numaraları sessize alıyor. Bu durum sıkıntılı olur benim için. Sadece 0850 olması lazım. Bunu da bir araştırayım ben.
Güncelleme:

İleti almak istemediğime dair 2'ye basmama rağmen yine arandım. Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi üzerinden yapmış olduğum şikayet sonuçlandıktan sonra umduğum sonucu alamazsam savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.

0850 ile başlayan numaralar beni de arıyor. Açmıyorum ve internete yazıyorum numarayı ve eğer şüpheli ve gereksiz bir şey ise direkt engelliyorum.

0850 ile başlayan numaralar beni de arıyor. Açmıyorum ve internete yazıyorum numarayı ve eğer şüpheli ve gereksiz bir şey ise direkt engelliyorum.
Engelliyorum. Üstteki mesajlarımı okursanız orada da yazıyor. 0850-484-**-** numarası arıyor. Engelledikçe son 4 hane sürekli değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı