Belirsiz zamanlarda bilgisayar reset atıyor

eceakkuş

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayar belli olmayan aralıklarla kapanıyor açılıyor. Masaüstünde ya da oyundayken neden yaptığını nasıl bilebileriz? Ekran kartı ya da PSU'dan şüpheleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar oyunda ya da masaüstünde fark etmeksizin reset atıyor ne zaman olacağı belli olmuyor. Acaba yardım edebilir misiniz? PSU'yu garantiye gönderdim sistem özelliklerini yazarım isterseniz. @BilgisayarKurdu @MayCrasH.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar belli olmayan aralıklarla kapanıyor açılıyor. Masaüstünde ya da oyundayken neden yaptığını nasıl bilebileriz? Ekran kartı ya da PSU'dan şüpheleniyorum.
Büyük ihtimalle ya güç kaynağının verdiği güç yeterli değildir @Karayel51 arkadaşın dediği gibi ya da temassızlık oluyordur bazen kabloları da kontrol emek lazım elektrik kesintileri esnasında yanabiliyorlar.

Hocam Windows'un haziran ayında gelen güncellemesi sonucu böyle bir durum oluyor bildiğim kadarıyla çünkü aynı sorun bende de var. Mesela bende reset atttığında kasanın ışıkları hiç gitmiyor yani bence PSU'dan değil.
Çünkü ben de oyunda olmadığım zaman reset atıyor senin sorunun ile aynı durum değil farkındayım ama bir hata vermeden kapanıyorsa sorunun Windows'dan olacağını düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Windows.png
    Windows.png
    261,3 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
Son zamanlarda herhangi bir program yüklediniz mi? Bu olay olmadan önce. Program kaynaklı olabilir. Eğer C diskinde özel bir şeyiniz yoksa ayarlar > kurtarma > sıfırla > kişisel dosyalarımı sakla diyerek sadece C diskini sıfırlayabilirsin çoğu sorununu çözer diye düşünüyorum.

Anladım. Aklında olsun arada bir program yüklerken geri yükleme noktası oluşturmayı unutma. Böylece geri dönme şansın olur. Onu da programın setup'unu revo uninstaller ile kurarak yapabilirsin. umarım sorunun çözülür.

@Murat5038 bu konuya da bakar mısınız rica etsem. Masaüstünde ya da oyunda iken yeniden başlıyor PC sıklaşmaya başladı işlemci yükte 63 ekran kartı yükte 72 geçmiyor RAM'lar 8x2 CL 15 3000'e OC edili biri HyperX biri Crucial.

Geri
Yukarı