Ben aptal mıyım?

Hayatta herkes başarılı olacak diye bir şey olsaydı herkes profesör ya da zengin falan olurdu :) Size tavsiyem kendinizi başarılı ve mutlu olduğunuz işlerle ilgilenmeniz.

Ahmet Bey, diğer forumdaşlarımdan uzun yazı yazdığım veya en son ben yazdığımdam, bana doğrulttuğunuzu düşünüyorum. Burada bir çözüm veya rahatlama yoluna gitmeye çalışıyoruz, lütfen birtakım yorumlarınızı insanları kırabileceğiniz düşünerek yazınız.
En son sizin yazdığınıza denk gelmesi belki benim konuyu tamda sizden sonra görmüş olmam olabilir. Ben konuyu uzatmaya meraklı değilim. Ayrıca yazdığım şey inanın hakaret değil. Siz nasıl anladınız bilmem ama ben kimseye ne laf çarpıttım ne hakaret ettim. Kim kırıldıysa yazdığım basit bir espriden özür dilerim. Konuyu daha fazla uzatmanın manası yok. Hayırlı ramazanlar.

En son sizin yazdığınıza denk gelmesi belki benim konuyu tamda sizden sonra görmüş olmam olabilir. Ben konuyu uzatmaya meraklı değilim. Ayrıca yazdığım şey inanın hakaret değil. Siz nasıl anladınız bilmem ama ben kimseye ne laf çarpıttım ne hakaret ettim. Kim kırıldıysa yazdığım basit bir espriden özür dilerim. Konuyu daha fazla uzatmanın manası yok. Hayırlı ramazanlar.

Öyle yazmıştınız ki, espri olarak algılanması gerçekten çok güç (Sanki birşeye kızmışsınızda, açıklayamayıp başkasına çatarmışçasına). Konu kapandı, hayırlı ramazanlar.

Ders çalışmayan üşen geç birisi olabilirsin,hedefsiz birisin belli ki gibi geliyor bana,kendine hedef koyup çalışabilirsin ilgi alanına yönele bilirsin.
Bu konudaki eksiğini görmüşsün kendin de ve aptal mıyım? diye soruyorsun o halde aptal değilsin :).
Kitap okuma konusunda ise ilgi alanına yönel seveceğin bir tür muhakkak olacaktır.
Bol şans...

Aptal falan değilsin, sadece aklın bir karış havada. :) Hayatını düzene oturttuğun zaman normal hissetmeye başlarsın şimdiden düzene girmeye başlamalısın.

Özür dilemek her zaman
Aptal birisi bu soruyu kendine sormayı bile akıl edemezdi. Yani değilsin.
Bu şekilde konuşmanız bile beni mutlu ediyor, çok teşekkür ederim. Bazen insan başkalarından duymak istiyor.

Başarı dediğimiz şey göreceli bir kavram. Her insanın başarı kriteri farklıdır. Sizin sorununuz kendi başarı kriterinizin olmaması. Siz şu anda size başkaları tarafından size yerleştirilmiş başarı kriterlerini baz alarak sorgulama yapıyorsunuz. Mezun olmak, ders geçmek belki de sizin değil ailenizin başarı kriteri ve mutsuz olmanıza sebep oluyor olabilir. Kendi hayatınızı ve hayallerinizi baz alın. Sizi neyin mutlu ettiğini bulun. Kendinizi keşfedin. Ben üniversite 3. Sınıfta bunu farkettim ama bırakacak cesareti bulamadım. Umarım siz daha erken farkedersiniz.

Cesaretli olup bazı kararlar almamız gerekiyor. Bu bizim yolumuzu çizen şey. Bu sizin hayatınız, başkasının değil ve gelecekte alacağınız kararları bunu aklınızda bulundurarak almalısınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı