Ben Kötü Bir İnsan mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben kötü bir insan mıyım? Birilerine sadece yük mü oluyorum? Beceriksiz miyim? İşe yaramaz mıyım? İnsanlar beni sevmiyor mu?
Aklıma bu sorular takıldı dostlar ve moralimi de bozmadı değil. Nasıl, bir cevap bulabilirim?
Büyük ihtimalle duygusal boşluk içindesin. İlgi bekliyorsun ama alamıyorsun git biraz ortamlarda takıl, arkadaslarınla vakıt gecır bu tur dusuncelerden kurtulursun. Aynı durumu bende yaşamıştım hatta bunun ıcın senın gıbı burda konu acmıstım.

Ben kötü bir insan mıyım? Birilerine sadece yük mü oluyorum? Beceriksiz miyim? İşe yaramaz mıyım? İnsanlar beni sevmiyor mu?
Aklıma bu sorular takıldı dostlar ve moralimi de bozmadı değil. Nasıl, bir cevap bulabilirim?
Programlama konusunda karşılaştığım birisin. Yani tanımadığım için bilemem ama ilk izlenim olarak iyi birine benziyorsun. Üsluba bakarak.

Özgüvenin düşmüş. O yüzden kendini beceriksiz ve işe yaramaz biri olarak görüyorsun. Sana tavsiyem sana böyle hissettiren insanlardan uzak dur ve kendine bol bol yatırım yap.

Görelim o vakit forum da daha sık. İyi birisine benziyorsun araştırdığımda seni.
Teşekkür ederim efendim, önemli olan iyi olup olmamam değil şu an. Nasıl iyi olabilirim? Meselem bu. Belki de hiç kötü değilimdir. Bilemeyiz.

Dostlar, bu arada kimse bana "Sen kötüsün." demedi veya hissettirmedi. Sadece kendi kendime düşünürken aklıma takıldı. Ve kötü olmasam bile daha iyi bir insan olmamın faydası olacağını düşündüm.

Loş kırmızıyla aydınlatılmış bir odada yere uzan. Tüm hayatını gözünün önüne getir. Ve de kendine "Ben iyi biriyim. Sadece boşluktayım. Şimdiki gibi. Peki çıkmak için ne yapmalıyım?" diye sor. Sonra oturma pozisyonuna geç ve kendine "Özgüvenim eksik. Kendime güvenemiyorum. Nasıl güvenebilirim?" de. Bir süre bunu düşün sonra kendini topla ve ayağa kalk. "Özgüvenim yerinde. Her şeye hazırım. Korkmuyorum, korkmayacağım!" de. Ve de ışıkları aç. Bir süre ışığa bakarak düşün.

Bunu nereden buldum hatırlamıyorum ancak aynı bende senin gibiydim. Bunu bir yerde okumuştum. Denedikten sonra gerçekten rahatlamıştım.

Not: Odanın loş ışığının rengini sen de seçebilirsin ancak cırtlak bir renk olmasın.
Öldüğünde arkandan "iyi bilirdik" diyecekleri için iyi birisin.
Aklıma Dünyanın Sonuna Doğmuşum'da ki şu söz geldi:
"İyi bilirdik derler elbet ardımdan da bundan büyük bir yalan yok."

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı