Ben Şizofren miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu ariyodum şaka maka özgüven eksikliği var sende biraz, silkelen dik dur korkak olma bu kadar spora basla veya kendine bir hobi bul ama spor senin sorununu çözer, biraz kas yaparsan toparlarsın gunumuzde çoğu insan böyle rahat. Hayatın verdiği bir hastalık arada survival filmler izle ya da köyün varsa köyüne git yazları ailenle, kendine iyi bak Allah'a yakın ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anlama da, imanını kontrol et dine yönel bir sıkıntın kalmaz.
Dini hayatımızdan çıkarmak daha basit bir çözüm olur aslında. Düşünün ki saçmalıkları zihnimizi nasıl bir şekilde esir aldıysa tuvalete bile gidemiyoruz küçükken. Dinlerin ayakta kalma şekli bu zaten, korkularımızdan besleniyor.

Arkadaşlar yorumlarınız kafamdaki soruları kapattı, sanırım bende birçok fobi mevcut bir nebze
olsa da ferahladım sıra geldi fobilerimle yüzleşmeye.
Kulaklıkla yüksek sesle şunu bir dinlemeye çalışın sonuna kadar, neler hissedeceksiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Vidyonun açıklamasında gizli musallat yaşayan arkadaşların vucudu tepki verir yazıyor nasıl tepki vermesi gerekir?

Son düzenleme:
Arkadaşlar yorumlarınız kafamdaki soruları kapattı, sanırım bende birçok fobi mevcut bir nebze
olsa da ferahladım sıra geldi fobilerimle yüzleşmeye.

Vidyonun açıklamasında gizli musallat yaşayan arkadaşların vucudu tepki verir yazıyor nasıl tepki vermesi gerekir?

İç daralması, sıkıntı basması, sinirlilik, sesi kapatma isteği, el, kol ve bacaklarda istem dışı hareketler, mide bulantısı, kusma isteği gibi şeyler ...

iç daralması, sıkıntı basması, sinirlilik, sesi kapatma isteği, el, kol ve bacaklarda istem dışı hareketler, mide bulantısı, kusma isteği gibi şeyler ...
Bu ayetleri dinlerken olmadı fakat uyurken bacağım yana attı gibi bir şey oldu aslında tam anlamı ile yana attı 2 kere oldu hiçbir şey dinlemiyordum ve izlemiyordum yatarken uykuya tam girecekken oldu bu da onlarla alakalı mıdır?

Bunlar bende de var ama hiç böyle şizofren olduğumu düşünmemiştim.

Bir doktora başvur. İnternetteki her belirti doğru değildir.

Kardeşim bu korktuğun şeyler gerçekte de var. Bunlar sana gece banyoda gelin şunu sıkıştıralım yapmıyor. Karabasan' ı duydun mu bilmiyorum ama gece gelir. Bana birden çok kez geldi. Aynı korku bende de var. Evde tek kalamam ve karanlıktan korkarım. 18 yaşındayım. Küçükken bir keresinde lavoboda ellerimi yıkarken kapının önünden birinin parende atarak geçtiğini gördüm karanlıkta. Buna rağmen salak kafam hâlâ korku filmi izlerdim. Hepsi bilinç altımda ve çıkmıyor. Hayatımda 1 kere karanlıktan korkmadım. Evde hiç kimse yokken gece evde dolaştım. Hala korkarım ve sanırım hayatım boyunca da korkacağım ruhani varlıklardan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı