Bench press nasıl arttırılır?

BerserkSeverim

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. 20+20 + barla 60 kg bench 1 tekrar falan atıyorum. Ama 40 kgyi atmam bile 2 hafta falan sürdü diyetteyim ağırlıklarımın az olması normal, biliyorum. Arkadaşım bulkta 50'yle 7-8 tekrar vs. atıyor. Güray Aydın'ın programını yapıyoruz normalde haftada 1 gün bench var ama biz 2 kere yapıyoruz. Sorum şu bench press ağırlığımın ve tekrarlarımın artması için tam olarak ne yapmalıyım? 60 kg 1 tekrar atıyorum onun yerine daha düşük kiloyla set çıkartmak mı güçlenmeme yardımcı olur yani tam olarak ne yapsam arttırırım?

5-6 tekrar genelde güçlendiriyor bende hep öyle ilerledi, 1 yıl oldu hep bench presste 5-10 tekrar arası yapıyordum. Şuan 95 ile 7 tekrar çıkıyor bazen gücüm olmuyor düşüyor. Şunu unutma güçlenmek istiyorsan sadece ağırlık kaldırmak güçlendirmez beslenme önemli. 60 ile 1 tekrar çıkıyorsa 55 ile 5 çıkar diye düşünüyorum, o şekilde ilerleyin.

Yüksek ağırlık az tekrar, hareketten harekete değişir tabii. Benchin en iyi tekrarı 6 civarıdır ağır kilo az tekrar. Gidip Fly da 6 tekrar yapılmaz. Bench için konuşuyorum. Farkını hissedersin zaten.

Anladığım kadarıyla bu spora daha yeni başlamışsın acele etme zamanla zaten kendiliğinden artacak aldığın kaloriyi arttır ve genel anlamda 6 8 tekrar arası ağır kilo ile çalış gerisi sadece zaman

Geri
Yukarı