Benden daha yalnız birisi var mı?

NPC olabilir misiniz? Anlam veremedim gerçekten. Karşınızdakilerde insan. Rastgele birilerini bulup konuşun. Soyutlamaya çalışmayın kendinizi.
Geçen yıl bir arkadaş grubuna dahil olmayı denedim. Birkaç kez onlarla birlikte gezdim. Arkadaş grubundaki birisi yanıma geldi, "Seni yanlarında istemiyorlar." dedi. Bir daha denemedim.

Ergenlikten dolayı normaldir. Mastürbasyon yapıyor musun? P*rnografik videolar izliyor musun? Instagram veya Tiktok gibi aşağı kaydırma video türlerinde günlük ne kadar vakit harcıyorsun?
Yaz tatilinde Instagram hesabımı kapattım. Tüm zamanımı kod yazmaya harcıyorum.

Geçen yıl bir arkadaş grubuna dahil olmayı denedim. Birkaç kez onlarla birlikte gezdim. Arkadaş grubundaki birisi yanıma geldi, "Seni yanlarında istemiyorlar." dedi. Bir daha denemedim.

O zaman sorun sizde. İnsanların sizi sevmemek için bir nedeni olmalı. Bunu bir düşünün ve buna göre kendinize düzen verin.

Yaz tatilinde Instagram hesabımı kapattım. Tüm zamanımı kod yazmaya harcıyorum.

Diğer ikisi?

Çok sıkıcı geliyorum sanırım. Kurallara uyan, insanlara iyi davranan birisiyim.

Hayatta böyle insanlar hep geri planda kalır. Cesur olmak gerek. Ayrıca siz robot değilsiniz. Kendinize zaman ayırın, geliştirin kendinizi mesela iletişim konusunda. Arada dışarı çıkıp sosyal faaliyetlere katılın. Mesela bir kursa katılabilirsiniz.

Ben özellikle bir spor faaliyeti tavsiye ederim. Spor salonuna yazılsanız çok iyi olur mesela. Özgüveniniz artar, daha iyi bir görünüme kavuşursunuz. Mental olarak da çok faydalı.

Arada bir şeyi yapmak ile yapmamak arasında kalırsınız ya, mesela acaba böyle bir şey desem mi falan diye. İşte o tür anlarda iç sesinizi dinleyip direkt ne yapmak istiyorsanız yapın. Pısırık olmayın.

Aklınızda 2. bir ''ben'' düşünün. Sizin yapmaya cesaret edemediğiniz şeyleri yapan biri. Rahat takılan biri. Bir şeyi yapmaya cesaret edemediğinizde o olsa yapardı diye düşünün. Hayalimdeki adam olsa yapardı. 1 hafta boyunca bahanesiz şekilde deneyin bunu. Okulda falan bir şey söylemek istediğinizde, fikir belirtmek istediğinizde çekinmeden, gerilmeden pat diye söyleyin. Rahat takılın.

Detayları, sizin eksilerinizi bilmediğim için ancak bu kadar cevap verebilirim. Eğer bunları denediğinde de işe yaramadıysa psikoloğa gidebilirsin. Bir sorun olursa etiketle.

Biliyorum bu yazdıklarım belki saçma gelecek, alakası yok falan diye geçiştireceksin ama değişmek istiyorsan bir dene. En fazla ne zararı olur?

Aklınızda 2. bir ''ben'' düşünün. Sizin yapmaya cesaret edemediğiniz şeyleri yapan biri. Rahat takılan biri. Bir şeyi yapmaya cesaret edemediğinizde o olsa yapardı diye düşünün. Hayalimdeki adam olsa yapardı. 1 hafta boyunca bahanesiz şekilde deneyin bunu. Okulda falan bir şey söylemek istediğinizde, fikir belirtmek istediğinizde çekinmeden, gerilmeden pat diye söyleyin. Rahat takılın.
Aklımda bir sürü "ben" var zaten. Yalnızlıktan dolayı kişilik bozukluğum var.

Aklımda bir sürü "ben" var zaten. Yalnızlıktan dolayı kişilik bozukluğum var.

Fakat benim dediğim 2. kişilik değil ki... Sadece cesarete iten, senin özünde olan biri. Hep olmak istediğin o adam. Zaten içinde o ama sen onu çıkarmıyorsun, kilitlemişsin içinde. Sınırlandırma kendini, yok kişilik bozukluğu, yok depresyon falan. Diyelim depresyondasın. Bunu dile getirmek sana ne kazandırıyor? Daha çok üzüntü. Mesela kişilik bozukluğun olduğuna inandırmışsın kendini. Bir şey denemek istesen bile kendini sınırlandıracaksın zaten kişilik bozukluğum var diye.

Bu arada psikolojik açıdan sorununun ciddi olduğunu düşünüyorsan kesinlikle psikoloğa git. Sonuçta adamların işleri bu. Biz sadece tavsiye veriyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı