Benden daha yalnız birisi var mı?

Her zaman merak ettim, acaba benden daha yalnız birisi var mı? 15 yaşındayım, şu ana kadar hiç arkadaşım olmadı. İnsanlar beni görmezden geliyor, sadece kullanıyorlar. O kadar yalnızım ki; neredeyse her yıl arkadaş bulma umuduyla okulumu değiştiriyorum. Her gittiğim okulda sınıf öğretmeni bana; neden hiç arkadaşım olmadığını, okula neden uyum sağlayamadığımı soruyor. Sınıfta otururken sıra sayısı az olduğu için tek oturamıyorum, hiçbir erkek benimle oturmak istemiyor. Benimle oturmamak için öğretmene yalvarıyorlar. Normalde kız-erkek oturmak yasak olduğu halde, yer olmadığı için bir kızla oturuyorum. Teneffüslerde sınıftan hiç çıkmıyorum. Beden derslerinde tek başıma basketbol oynuyorum. Okul başladığı anda, her ders başladığında/bittiğinde, okulun bitmesine ne kadar kaldığını hesaplıyorum. İnternet üzerinden bile arkadaşım yok. Eve geldiğimde odamdan çıkmıyorum.
Hocam bende suan benzee durumdayım sizle ama benim sıkıntım okulda arkadaşımın olmayıp, okul dısında baya bi arkadaşımın olması.

Okuldaki insanlarla uyum saglayamamak illa sizde olmak zorunda degil. Kafalarınız uyusmuyordur, sevmiyorsunuzdur yada direk okuldan hoşlanmıyorsunuzdur bunu bilemem. Ama eger okulda yoksa internetten arkadaş edinebilirsin ve inan gercek hayatta arkadaş edinmekten daha kolay. 100 tane arkadaşım varsa (örnek) 40-50'si internet üzerinden. O yüzden dişarda olmasa bile sosyal medya üzerinden en az 1-2 arkadaş edinebilirsin yüksek ihtimalle sen çabalamıyorsun hepsi bu.

Ben yıllardır çabalayıp durdum ama olmadı (okul icinde) bodrum katlara çekilip dayak yememden tut, sırf konuşmuyorum diye dilsiz muamellesi gördüm ki hala görüyorum. O yüzden eger kafa yapınız uyuşmayan biri yoksa okuldan zaten arkadaş edinme (ama benim durumuma bakıp ta karar verme buna onlarca böyle benim gibi sebebi olan insan vardır)

Yani isin özü: eger okulda, dışarda arkadaş edinemiyorsan internet üzerinden edin (discord olmasa bile instagram olabilir). Ayrıca sana verebilecegim diğer tavsiyede sınıf degiştirmen. Belki de sorun sınıftadır.

Hocam yanlış anlamayın ama insanlar sizden kaçırsa problem sizdedir. Detayları bilemiyorum fakat siz kendi eksilerinizi çok çok iyi biliyorsunuz. O eksileri düzeltmeniz gerek.
Psikolojik olarak özel bir durumu olan insanlardan da kaçıyorlar insanlar yani dediğinize katılmıyorum.
NPC olabilir misiniz? Anlam veremedim gerçekten. Karşınızdakilerde insan. Rastgele birilerini bulup konuşun. Soyutlamaya çalışmayın kendinizi.
Alakası yok.

Kendimi diğer insanlardan farklı bir canlı gibi hissediyorum.
Hiç psikiyatriye gittin mi? Sanırım senin durumun özel baya.

Hocam bende suan benzee durumdayım sizle ama benim sıkıntım okulda arkadaşımın olmayıp, okul dısında baya bi arkadaşımın olması.

Okuldaki insanlarla uyum saglayamamak illa sizde olmak zorunda degil. Kafalarınız uyusmuyordur, sevmiyorsunuzdur yada direk okuldan hoşlanmıyorsunuzdur bunu bilemem. Ama eger okulda yoksa internetten arkadaş edinebilirsin ve inan gercek hayatta arkadaş edinmekten daha kolay. 100 tane arkadaşım varsa (örnek) 40-50'si internet üzerinden. O yüzden dişarda olmasa bile sosyal medya üzerinden en az 1-2 arkadaş edinebilirsin yüksek ihtimalle sen çabalamıyorsun hepsi bu.

Ben yıllardır çabalayıp durdum ama olmadı (okul icinde) bodrum katlara çekilip dayak yememden tut, sırf konuşmuyorum diye dilsiz muamellesi gördüm ki hala görüyorum. O yüzden eger kafa yapınız uyuşmayan biri yoksa okuldan zaten arkadaş edinme (ama benim durumuma bakıp ta karar verme buna onlarca böyle benim gibi sebebi olan insan vardır)

Yani isin özü: eger okulda, dışarda arkadaş edinemiyorsan internet üzerinden edin (discord olmasa bile instagram olabilir). Ayrıca sana verebilecegim diğer tavsiyede sınıf degiştirmen. Belki de sorun sınıftadır.
Sosyal medyadan da denedim, olmadı. Neredeyse her yıl okul değiştiriyorum, yine de olmuyor. 8. sınıfta, okul içinde; kafa yapım uyuşmayan, şımarık, yalancı, sadık olmayan, alaycı insanlarla arkadaş oldum. İkisi de sevdiğim kızla aramı bozdular. Hem kıza hem de bana iftira attılar.

Psikolog bana nasıl bir katkıda bulunabilir ki?
Psikologun elindeki imkanlar kısıtlı. Psikiyatri ile ilgilen.

Sosyal medyadan da denedim, olmadı. Neredeyse her yıl okul değiştiriyorum, yine de olmuyor. 8. sınıfta, okul içinde; kafa yapım uyuşmayan, şımarık, yalancı, sadık olmayan, alaycı insanlarla arkadaş oldum. İkisi de sevdiğim kızla aramı bozdular. Hem kıza hem de bana iftira attılar.
Her şeyini tek tek anlatır mısın?

Her şeyini tek tek anlatır mısın?
Olaylar çok iç içe geçmiş durumda. Bir ara sadece kız ile olan kısmı forumda paylaşacaktım. Elimden geldiğimce kısalttım. Henüz çeyreğini bile yazmamış olmama rağmen 2000'e yakın karakter girmişim, bu yüzden yazmaktan vazgeçtim. Kısacası bir kız bana ilgi gösterdi. Her gün Instagram'dan konuşuyorduk. Flörtleşirken, arkadaşım olmayan arkadaşlarıma söyledim. Hem kıza hem de bana iftira attılar.

Büyüdüğün ortam çok önemli geçmişe bir göz at muhtemelen aile vb. Etkenler seni etkilemişdir.Ayrıca yalnız olman okulda daha çok açığa çıkar.Özellikle üniversite harici seviyelerde.Üniversiteye veya iş hayatına başlamış olsan belki bu kadar hissetmezdin yalnızlığı...kesinlikle bir psikoloğa git çok faydalı olur emin ol

Yeni konular

Geri
Yukarı