Benelli 125-S motor yıkandıktan sonra çalışmıyor

Ali.Anıl

Decapat
Daha fazla  
Benelli 125-S motorumu yıkadım. Kuruladıktan sonra çalıştırmak istedim, çalıştı ama devir düşüp stop etmeye başladı biraz ısıttıktan sonra düzeldi ertesi gün sabah da çalıştı ve park edeceğim sıra boş viteste stop etti ve marş almasina rağmen çalışmadi. Bende okulda olduğum için ittiremedim arada gelip marş bastım şimdi de marş basmıyor ittirerek çalıştırdim. Devir gene düşüyor ama ısınınca stop etmiyor stop edince gene marş basmıyor. Usta aküden kaynaklı dedi zaten akü sıkıntılıydı ama düzelmişti sorun yaşamamıştım. Aküyü büyük ihtimalle ben marş basarak bitirdim akü değiştirsem düzelir mi? Motor boğulduğu için çalışmadığını düşünüyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Akün bitmiş olabilir. Zaten muhtemelen deneye deneye bitirdin akünü. Benim aküde enerji vardı ama komple bittiği için marş dönse de ateşlemiyordu başka bir akü taktım düzeldi. Bu arada motoru sıcak haliyle mi yıkadın?

Akün bitmiş olabilir. Zaten muhtemelen deneye deneye bitirdin akünü. Benim aküde enerji vardı ama komple bittiği için marş dönse de ateşlemiyordu başka bir akü taktım düzeldi. Bu arada motoru sıcak haliyle mi yıkadın?

Akü değişecek maalesef ama düzelir mi bilmiyorum çünkü en başta marş basiyordu şimdi basmiyor ve ışıkları gidiyor arada ekran falan gidiyor devir düşerken sonra stop ediyor.
Yaklaşık 30 40 dk falan soğumasını bekledik motor sıcak değildi zaten fazla.

Bujinin olduğu yere su girmiştir. Servise götür 5 dakikada hallederler. Çok bir para da almazlar.

Servise bakıma götürdüm ve çok ilgisizler güvenilir gelmedi bana. Buji grenajn altında, oradan girse de bir şey olur mu bilmiyorum. Hep aynı yıkıyorum, ilk defa oldu çünkü.

Akü değişecek maalesef ama düzelir mi bilmiyorum çünkü en başta marş basiyordu şimdi basmiyor ve ışıkları gidiyor arada ekran falan gidiyor devir düşerken sonra stop ediyor.
Yaklaşık 30 40 dk falan soğumasını bekledik motor sıcak değildi zaten fazla.

Servise bakıma götürdüm ve çok ilgisizler güvenilir gelmedi bana. Buji grenajn altında, oradan girse de bir şey olur mu bilmiyorum. Hep aynı yıkıyorum, ilk defa oldu çünkü.

30 40 dakika gayet yeterli bir süre büyük ihtimalle aküyü bitirdiniz başka bir aküyle test edin.

Ek not: Benelli servisininde ne kadar dandik olduğunu gördük senin sayende.

Yeni konular

Geri
Yukarı