Benim bir fikrim var! (Gaming laptop devrini bitireceğim)

Ben de içinde donanım olmayan sadece klavye ve ekran olan dizüstü bilgisayar gibi bir şey düşünmüştüm, bu cihaz evdeki masaüstüyle iletişime geçecek böylece internet olan her yerde ısınma sorunu vb. sorunlar yaşamadan uzaktan veya evin başka yerlerinde masaüstü laptopmuş gibi kullanılabilecek.

Aynı fikrin farklı varyasyonunu düşünmüşüz:D. Bence sizin fikriniz daha mantıklı olabilir çünkü eğer bilgisayar evde olursa daha az bağlantı sorunu yaşanır.
Yanlış anlamayın umudunuzu falan kırmak istemem ama baz istasyonu işi biraz 😔 öbür dediğinizde var zaten (vgpu).

Siz benim soruma cevap verdiniz ne mutlu bana. Böyle yazmanız umudumu gram kırmaz hahaha atsaydınız üzülürdüm ama bu şekilde ifade ettiğiniz için teşekkür ederim.

Mümkün mü değil mi yorum yapmayacağım ama fikir güzel. Günlük işler için bir laptop alırken yanında ek olarak üretici tarafından sunulan bir ağ hizmeti alıyorsunuz. Bu hizmet sayesinde ISS'lere ihtiyaç duymadan uzak sunucudaki oyunları oynayabiliyorsunuz. Yani ben böyle anladım.

Olur da gelecekte böyle bir şey gerçekleşirse büyük ihtimalle oyunlar için aldığımız ağ hizmeti sadece oyunlarda kullanılır. Günlük internet için yine ISS'lere mecbur kalınır.

Başlamadan önce uyarılarımı yapayım. Bu sadece bir fikirdir kesinlikle mümkün olma olasılığını düşünmedim ama sunmak istiyorum eğer ileride bu fikrimden esinlenip milyoner olan varsa güzelinden bir 3+1 daire alırım. Bir laptop. Sadece internete ulaşmak için dizayn edilmiş. Markanın server'larındaki bilgisayarlara bağlı. O bilgisayarlar size özel yapılıyor ve sizde laptopu satın alıp o bilgisayardan istediğiniz oyunu oynuyorsunuz. İstediğiniz gibi bilgisayarınızı özelleştiriyorsunuz. Şimdi söyleyenler olacak e var bu hizmet GeForce Now falan falan. Benim bahsettiğim olay bundan esinlenildi zaten ama interneti üretici firma sağlayacak. Yani kopma, o anda bilgisayar olmaması, gecikme gibi problemler yaşanması olanaksız olması gerek. Sizce bu mümkün müdür? Benim hayalim bu ve gerçekleştirmek için her şeyi feda etmeye hazırım. Eğer ileride iş adamı olup parayı götürürsem bunu yapacağım. Neden olmasın diyorum sadece. Hatalı olduğum unuttuğum noktalar varsa bilgilendirin lütfen.(moderatörlerden özür dilerim hangi konuda açacağıma karar veremedim konuyu)

Üretici firma çok güçlü bir işlemcinin 10/1 ini size ayrısa, belleğin, depolamanın da aynı şekilde 10/1 ini size ayırsa olmaz mı? Hem firma için de daha uygun olur.

O nedir? Giderayak Google'a rakip olmayayım:D.

Sadece chromu çalıştırabileceğiniz Google Chrome OS işletim sistemiyle çalışan bir laptop (tutmadı). Google docs benzeri uygulamalar da çalıştırabiliyorsunuzz web üzerinden.

Üretici firma çok güçlü bir işlemcinin 10/1 ini size ayrısa, belleğin, depolamanın da aynı şekilde 10/1 ini size ayırsa olmaz mı? Hem firma için de daha uygun olur.

Sadece chromu çalıştırabileceğiniz Google Chrome OS işletim sistemiyle çalışan bir laptop (tutmadı). Google docs benzeri uygulamalar da çalıştırabiliyorsunuzz web üzerinden.

Yani olabilir dediğim gibi teknik bilgim olmadığı için bu tip şeyleri düşünemiyorum ileride belki.

O nedir? Giderayak Google'a rakip olmayayım:D.
Özetle içinde az miktarda depolama -genelde 32/64 GB- ve güçsüz işlemciler bulunduran, aldığınız zaman Google Drive için 2 senelik 100 GB depolama yanında hediye gelen laptoplar. Öğrenciler gibi bilgisayarlara ayıracak fazla parası olmayan kişileri bulut hizmetlerini kullanmaya teşvik etmeye yarıyor.

Özetle içinde az miktarda depolama -genelde 32 GB- ve güçsüz işlemciler bulunduran ve aldığınız zaman Google Drive için 2 senelik 100 GB depolama yanında hediye gelen laptoplar. Öğrenciler gibi bilgisayarlara ayıracak fazla parası olmayan kişileri bulut hizmetlerini kullanmaya teşvik etmeye yarıyor.

Garip bir fikirmiş. 50 lira falan mı laptop.:D

Geri
Yukarı