Benim için 2022 en iyi oyunları

2022 gayet güzel bir yıl olarak geçti belki bir 2018 olmasa çok güzel deneyim yaşana bilecek oyunlar ile karşılaştık.
Benim için en iyi 10 oyun listesi.
10- Lego Star Wars Skywalker Saga.

capsule_616x353.jpg

Hayatımda hiçbir zaman bir lego oyunu benim için özel olmamıştır ve de beğenmemişimdir.
Küçükken bile sevmedim bu oyun serisini ama bu oyun işte fikrimi değiştirdi çünkü bir lego oyunundan ne bekliceksem.
Bana çok daha iyilerini verdi üstünde çok durmayacağım ama 10. sırayı hak ettiğini düşünüyorum.
9-tunic

maxresdefault.jpg

Son zamanlarda oynadığım en iyi indie oyunlardan biri olduğu kesinbu oyunu oynayınca böyle bir savaş.
Mekaniği olan oyun kesinllikle beklemiyordum souls like türleri arasından kesinlikle kendi dizaynı ile.
Aradan ayrılan bir oyun daha üste koymalı mıydım diye düşünmeden edemiyorum.
8-Sifu

sifu-2-esportimes.jpg

Yine bir indie oyun peki bu oyun neden tunicden daha iyi bana göre çünkü uzun zamandır.
İstediğim bir şeyi yaptı bu oyun yumruk yumruğa rahat kafa ile oynaya bileceğim ama.
Aynı zamanda tekrar tekrar oynatçak bir oyun Sifu son yıllarda çıkmış en iyi dövüş oyunlarından biri.
Bana göre onu bu listeye girmesi için yeterli görüyorum.
7-weird West.

header.jpg

Weird West listeye koyarken ben bu oyunu koysam mı acaba diye çok düşündüğüm oyunlardan biri.
Evet bu oyun beni eğlendirdi ama düşününce iyi bir yanını bulamıyorum puan versem 70 vereceğim oyun.
Beni bu kadar nasıl eğlendirdi halen anlamadım ama zevkli saatler hatrına burada.
6-Sniper Elite 5

capsule_616x353 (1).jpg

En çok şaşırdığım oyunlardan birisi oldu bu yıl 4. oyundan sonra pek bir umudum kalmamıştı.
Bu seriye ama bana gerçekten oynarken zevk verdi yapay zeka sı bana göre gerçekten güzeldi.
Oynarken bazı yerlerde zorlandım gizlilik ile gidip düşman öldürmeyi özlemişim.
5-Call of Duty modern Warframe 2

call-of-duty-modern-warfare-2e.jpg

Uzun süreden sonra bir Call of Duty oyunundan zevk aldım bunun nedeni basit.
Bu sefer gerçekten bir şeyler denemişler boş bir iş ile çıkmak istememişler.
Aksiyonu doruklarıma kadar hissedip yer yer sıkılsamda bazı yerlder denedikleri.
Yenilikçi fikirler hoşuma gitti.
4-calisto protocol.

the-callisto-protocol-inceleme-sonuclari-geldi-kimler-ne-diyor156565_0.jpg

Ne yalan söyleyim daha oyunu bitiremedim ama bayağı ilerledim peki bitirmeme rahmen.
Neden bu listede çünkü 4.sıra için oyun bulamadım ve gerçekten bu oyunu bayağı beğendim.
Dead Space gibi oyunlara uzun zamandır açım ve korku aksiyon türünü bu kadar iyi birleştiren bir oyunu.
En son Resident Evil villeage ile tatmıştım.
3-Dying Light 2

dying.jpg

İlk oyunu hiç sevmemiş olduğundan dolayı bu oyundan ümitli değildim fakat.
Güzel bir afalladım çünkü bu oyunu çok sevdim parkur aksiyon mekanikleri çok güzel yapsada.
Sözde korku-gerilim tadını hiç alamadım ama bu listede 3.sırayı kesinllikle hak ediyor.
2.God of War: Ragnarök.

src_340x191god-of-war-ragnarok-ps5-icin-6-farkli-grafik-moduyla-geliyor.jpg

Listede buraya kadar konuştuğumuz oyunları unutup son iki sıraya bakmamız gerek çünkü.
Bu oyunlar ile onlar arasında uçurum var beni az çok tanıyan GoW serisini ne kadar sevdiğimi bilir.
GoW 2018'den sonra yeni bir oyun çıkcağı söylenince sevinmiştim fakat üstüne daha ne eklicekler diye.
Bir kafa yormuştum güzel bir ceva aldım :D çünkü oynadığım en iyi devam oyunlarından birisi bu oyun.
GoW oyunlarına olan açlığımı güzel bir şekilde dindirdi.
1-Elden Ring.

elden-ring.jpg

Elden Ring bana göre bir souls türünün gelebileceği en üst noktadır ve bence yılın en iyi oyunudur.
Bir souls türü oynundan bu kadar güzel biraçık dünya beklemezdim efsane mekanikler oynayış RPG.
Derken beni içine alıp götürdü Elden Ring unutamayacağım bir deneyim kesinllikle

Benim için liste böyle bu kendi görüşümdür sizde görüşlerini yazabilirsiniz biraz kötü bir liste oldu kusura bakmayın biraz acele yazmak zorunda kaldım yanlışlarım varsa düzeltmem için yazabilirsiniz.

İlk defa Stray oyunun görmedim :D

Onunla ilgili uzun bir yazı paylaştım ve neden sevmediğimi söyledim bu listeye girmeyi bence haketmiyor.

Konuyu açan arkadaşın pp'sinde de kedi var, üzdü...
İlk defa Stray oyunun görmedim :D

Gowr bence en iyi oyundu bu yıl için. Ama o hissi bilirsiniz işte :D RDR2 içinde aynısı 2018'de yaşandı.

Her ne kadar gowr bayılsamda Elden Ring o kadar iyi ki 1. aldı 2018 RDR 2'nin daha iyi olmasına rahmen alamamasına benzer ama benim için Elden Ring daha iyi bu sene.

Hocam sizce quarry nasıl?

Hocam ilk saatleri güzel başlasada belli bir süreden sonra beni sıkmaya başladı ve seçeneklerimin oyuna etki etmiyor gibi hissettiriyordu ondan dolayı listeye almadım.

Cod Mw 2 hikayesi rezalet ötesiydi bence. O final sahnesini saklanarak bitirmek kimin fikri ise berbat bir fikir. Denedikleri yeni şeyler sanki amatör bir oyun geliştiricisi tasarlamış gibi hele şu araçların üzerinden atlayarak ilerlediğimiz görevde araç fiziği warzone ile aynı. Hem multiplayer hem hikaye olarak kesinlikle 2019 daha güzel bir oyundu bence.

CoD MW 2 hikayesi rezalet ötesiydi bence. O final sahnesini saklanarak bitirmek kimin fikri ise berbat bir fikir. Denedikleri yeni şeyler sanki amatör bir oyun geliştiricisi tasarlamış gibi hele şu araçların üzerinden atlayarak ilerlediğimiz görevde araç fiziği Warzone ile aynı. Hem multiplayer hem hikaye olarak kesinlikle 2019 daha güzel bir oyundu bence.

Çok Call of Duty serisine hakim bire değilim ama benim hoşuma gitti ama araç atlama bölümünde çok sorun vardı doğru

Yeni konular

Geri
Yukarı