Benimhocam Alışveriş Deneyimi

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Bundan yaklaşık 2 ay kadar önce YKS'ye tekrardan hazırlanmaya karar vermiştim. Hatta buraya konusunu da açmıştım. Neyse o günlerde "Benimhocam" üzerinden Şenol Hocanın Matematik kitabının siparişini verdim. Siparişi verirken hiçbir problem yaşamadım, gayet güzel bir şekilde sorunsuz verdim siparişi. Daha sonra aradan yanlış hatırlamıyorsam 1,2 gün geçti ve ben sınava hazırlanmaktan vazgeçtim. Dedim sipariş kargoda değilse iptal edeyim. İşte buradan sonra olay saçmalamaya başladı.

Siteye girdiğimde sipariş hazırlanıyor yazıyordu. İyi dedim iptal ederim ben buradan. İptal talebini yolluyorum fakat onay gelmiyor. Hemen aradım durumu anlattım ve karşımdaki kadın ile aramda aynen şöyle bir diyalog geçti.

- Alo iyi günler, ben sitenizden matematik kitabı siparişi vermiştim de bunu iptal etmek istiyorum. Dedim. (Burada adımı, soyadımı falan falan sordu ve sistemde gördü beni)
- Siparişinizi şu an iptal edemem. Siparişinizi biz kargoya vereceğiz, size gelince kargoyu almayın. Ancak o şekilde iade edebiliriz. Dedi.
- E hazır kargoya vermemişsiniz şimdi iptal etseniz olmaz mı? Dedim.
- Beyefendi şu an iptal edemiyorum falan filan deyip biraz sinirli bir şekilde yeniden aynı durumu anlattı.
- Peki sipariş ne zaman kargoya verilir? Dedim.
- Bugün yarın verilir. Dedi.

Ben de iyi tamam deyip kapattım telefonu. Olayın ertesi günü sipariş kargoya verildi gözüküyordu. İyi dedim tamam en geç 2-3 güne gelir bende almayıp geri yollarım paramı alırım diyordum. Sonra bekle bekle ne kargo geldi ne bir şey. Sisteme girip bakıyorum sürekli kargoda gözüküyor.

Ne arayan var ne soran derken aradan 26 gün falan geçti. Dedim artık aramam, direk "Şikayetvar" üzerinden olayı anlatan bir şikayet yazdım. Ama yine ne arayan oldu ne soran. En son dayanamayıp ben arayıp sorduğumda bana siparişin tamamlandığını söylediler. Ya dedim bana ne kargo geldi ne bir şey, ne tamamlanması ki zaten ben iade edecektim? E dediler bu zamana kadar neden aramadınız falan filan. Dedim ben mi uğraşacağım sizin işinizle? Eğer her şeyi ben takip edeceksem ne anlamı var internetten sipariş vermenin? Gider yerinden alırım. Sonra karşımdaki kadın ben sisteme bakıp size dönüş yapacağım dedi.

O gün bugündür ne bir dönüş yapıldı ne başka bir şey. Olan benim uçup giden 47 TL'ye oldu. Açıkçası bende artık muhatap olmak istemediğim için boşverdim. Evet belki aradaki o süre zarfında arayıp sormam gerekirdi ama bilmiyorum. Sonuçta bu zamana kadar internetten bir sürü alışveriş yaptım, hatta koskoca Aliexpress'den bile siparişim sorunsuz adresime geldi de bunlarda nasıl gelmedi anlamadım. Bana biraz paraya yattılar gibi geliyor. Hatta dolandırıcı olduklarını bile düşünmeye başladım.

Neyse çok uzun oldu. Sonuç olarak sizlere tavsiyem 3-5 kuruş fazla verin ya başka siteden alın ya da yerinden alın. Bunlarla muhatap olmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo firmasından kaynaklanan bir sorun da olabilir aslında. Keşke onları da arasaydınız.
Bunu da düşündüm ama 26 gün boyunca ulaşmayan siparişiniz var madem neden beni arayıp, biz kargoyu yolladık ama size ulaşmadı galiba gibisinden telefon açmadılar onu anlamıyorum. Sonuçta bu işlerle onların uğraşması gerekir diye düşünüyorum.

Bunu da düşündüm ama 26 gün boyunca ulaşmayan siparişiniz var madem neden beni arayıp, biz kargoyu yolladık ama size ulaşmadı galiba gibisinden telefon açmadılar onu anlamıyorum. Sonuçta bu işlerle onların uğraşması gerekir diye düşünüyorum.
İnsanların genelde aklına gelmediği için ürünü aldıktan sonra siteye gidip onay vermek ki çoğu sitede yok zaten bu sistem. Büyük ihtimalle onlar da alıştığı için artık onaylanmayan siparişin peşine düşmüyorlardır. Sipariş verildikten belli bir zaman geçince otomatik olarak onaylanıyordur sipariş. Aksi halde ürünü alıp sonra da parasını geri almak isteyen çakallar ortaya çıkacaktır. Sizin tek hatanız 26 gün beklemek olmuş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı