BenQ EL2870u 28" alınır mı?

Yekta Bey

Picopat
Yer
Malatya
Monitör
BenQ EL2870U 28" 1ms 4K Freesync Monitör
RX 6800 ekran kartı ile R5 5600 kullanacağım için darboğaz olmaması amacıyla 4K monitör almak istiyorum. TN panel kafamı karıştırıyor ancak fiyatı aşırı uygun. Sizce alınır mı? Alma diyorsanız başka monitör önerilerinizi bekliyorum. :)

Hocalarım bir eksik yanını unutmuşum cihaz 60Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben TN panel almazdım.
2K 144 Hz 4K 60Hz'den daha fazla sistemi zorlar.

Oyun oynayacaksanız almayın. Gerçi genel kullanım için de çok sağlıklı değil. TN ve 60hz mantıklı değil. TN şu zamanda çok eski bir panel. Artık almak isteyenler genelde profesyonel oyuncular oluyor çünkü çok hızlı bir tepkimeye sahip. Fakat sizin attığınız 60Hz. Hem sisteminizin darboğaz sorununu 2K monitörler de rahatlıkla çözer. Bütçeniz varsa 2K IPS 144/165Hz monitör alın derim.

Bütçeni belirtir misin? 27 inç 165 Hz 2K düşünüyorsan kafadan 6 k çıkarman lazım.

Alabilir iseniz, 2K 165 veya 144 Hz daha mantıklı. Biraz daha pahalılar. 4K 60 Hz almazdım.

Bir öneriniz var mı? 2K'da az da olsa darboğaz yapar bence ama dediginiz gibi 4K 60Hz de mantıksız geliyor.

Bütçeni belirtir misin? 27 inç 165 Hz 2K düşünüyorsan kafadan 6 k çıkarman lazım.

Max 7K bütçem var.

Bir öneriniz var mı? 2K'da az da olsa darboğaz yapar bence ama dediginiz gibi 4K 60Hz de mantıksız geliyor.
Bir de VG27AQ vardı fakat fiyatları 2 gün içinde 7000 TL'den 8600 TL'lere kadar çıktığı için şu anlık önermiyorum. Aslında kendim de kullanıyorum güzel bir monitör fakat şu anda attığım Dell monitörle aynı fiyatta olduğu için Dell'i önerdim. Yakın zamanda fiyatı düşebilir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı