BenQ EL2870u 28" alınır mı?

Testlerde çoğunlukla üstündü ama sanırım yeterli seviyede değil. Bir öneriniz var mı?

Başkaları daha iyi bir öneri yapar elbet (AMD ekran kartlarına aşina değilim) ama bence 5700X falan almak daha mantıklı olur. İnternette gezindim ve 6800 ile 5600 tercih eden çok var ama 1080p kullanan az var.

Amazon üzerinden gördünüz büyük ihtimalle, yorumlarda çoğu kişi monitörü beğenmediğini söylüyor, hata verebiliyormuş. BenQ kaliteli firmadır lakin 4K TN 60 HZ, sırf çözünürlük için Hertz ve Panelden feragat edecekseniz alınabilir, karar sizin. Fiyatı 4K bir monitöre göre gerçekten ucuz, yerinizde olsam alırdım Amazon 30 gün iade güvencesi veriyor, 2 hafta kullanır beğenmezseniz geri yollarsınız.

Başkaları daha iyi bir öneri yapar elbet (AMD ekran kartlarına aşina değilim) ama bence 5700X falan almak daha mantıklı olur. İnternette gezindim ve 6800 ile 5600 tercih eden çok var ama 1080p kullanan az var.

Paraya kıyıp yine üstte önerdiğiniz monitörü alacağım. Ayırdığınız vakit için teşekkürler.

Amazon üzerinden gördünüz büyük ihtimalle, yorumlarda çoğu kişi monitörü beğenmediğini söylüyor, hata verebiliyormuş. BenQ kaliteli firmadır lakin 4K TN 60 Hz, sırf çözünürlük için Hertz ve panelden feragat edecekseniz alınabilir, karar sizin. Fiyatı 4K bir monitöre göre gerçekten ucuz, yerinizde olsam alırdım Amazon 30 gün iade güvencesi veriyor, 2 hafta kullanır beğenmezseniz geri yollarsınız.

Evet ilk önce bu monitörü alıp 2 hafta deneyeyim. Beğenirsem devam eder, beğenmezsem 2K bir monitör alırım.

Evet ilk önce bu monitörü alıp 2 hafta deneyeyim. Beğenirsem devam eder, beğenmezsem 2K bir monitör alırım.
İnceleme yapıp konu olarak paylaşırsanız sevinirim, beni de etiketlerseniz mükemmel olur, açıkçası ben de bayağı bir ikilemde kalmıştım, gerçekten o monitörü alacaktım fakat ekran kartım yetmiyordu, pek inceleme bulamadım monitör hakkında, merak ediyorum açıkçası.

Son düzenleme:
İnceleme yapıp konu olarak paylaşırsanız sevinirim, beni de etiketlerseniz mükemmel olur, açıkçası ben de bayağı bir ikilemde kalmıştım, gerçekten o monitörü alacaktım fakat ekran kartım yetmiyordu, pek inceleme bulamadım monitör hakkında, merak ediyorum açıkçası.

Tamamdır hocam sizi not edeyim elime ulaşınca bir inceleme konusu açmayı düşünüyordum zaten. Sizi de etiketlerim :)

Bu arada BenQ kaliteli TN panel üreten firmalardan birisidir, TN renkleri ve akıcılığı sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum, o yüzden IPS panel al diyenler biraz haksızlık yapıyorlar bence.

4700 lira olması fena değil aslında ama tek özelliği 4K olması. Yani hem 60 Hz, hem TN panel, hem gecikmesi yüksek hem de pek ergonomik bir monitör değil. Tabii 4700 TL'ye bu kadar.

Bütçemi aşarım dersen en azından şunu al.
2100 lira IPS için üste vermeye değer. Yine 60 Hz, yine gecikmesi biraz yüksek ama en azından renk derinliği ve panel kalitesi daha iyi.

4K şart değil dersen de arkadaşlar önceki mesajlarda S2721DGF falan önermiş, onları alabilirsin. Bana soracak olursan 4K 60 Hz monitör almaktan daha mantıklı eğer amacın sadece oyun ise.

4700 lira olması fena değil aslında ama tek özelliği 4K olması. Yani hem 60 Hz, hem TN panel, hem gecikmesi yüksek hem de pek ergonomik bir monitör değil. Tabii 4700 TL'ye bu kadar.

Bütçemi aşarım dersen en azından şunu al.
2100 lira IPS için üste vermeye değer. Yine 60 Hz, yine gecikmesi biraz yüksek ama en azından renk derinliği ve panel kalitesi daha iyi.

4K şart değil dersen de arkadaşlar önceki mesajlarda S2721DGF falan önermiş, onları alabilirsin. Bana soracak olursan 4K 60 Hz monitör almaktan daha mantıklı eğer amacın sadece oyun ise.

4K'den vazgeçtim. Bu da 4ms gecikme varmış zaten düşük geldi. S2721DGF veya VG27AQZ alacağım. Yorumunuz için teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı