BenQ XL2411k kulaklık ile düşük ses veriyor

Mecra

Hectopat
Makaleler
1
BenQ XL2411k monitörünü bugün aldım oldukça memnunum.
Ancak şu şekilde bir sorun var. Ekranı display üzerinden bağladım.
Monitörde headphone ayarı var, ses ayarı bu %50 idi %100 çıkardım.
Windows içi ses sonda ancak kulaklığı monitörün arkasına bağladığımda çok kısık ses alıyorum.
Bu konuyu araştırdım ve şunları buldum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tabi bunlar XL2411p modeli için. Eğer sizde de XL2411k veya XL2411p varsa yorum atabilir misiniz?
Sizde de ses kısık mı?
Dipnot varsayılan biçim değiştirilmiyor neden bilmiyorum.
Eski monitörümle arada %50 bir ses farkı var diyebilirim.

1611652102270.png

1611652101760.png

1611652554893.png

Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1611652025514.png
    1611652025514.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 22
  • 1611652180470.png
    1611652180470.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de Asus monitörüm var, kulaklık bağlayınca sesler az geliyor. Monitöre kulaklık bağlanmaz çok iyi ses sürücüsüne sahip olmadıkça..

BenQ XL2411k monitörünü bugün aldım oldukça memnunum.
Ancak şu şekilde bir sorun var. Ekranı display üzerinden bağladım.
Monitörde headphone ayarı var, ses ayarı bu %50 idi %100 çıkardım.
Windows içi ses sonda ancak kulaklığı monitörün arkasına bağladığımda çok kısık ses alıyorum.
Bu konuyu araştırdım ve şunları buldum.

Tabi bunlar XL2411p modeli için. Eğer sizde de XL2411k veya XL2411p varsa yorum atabilir misiniz?
Sizde de ses kısık mı?
Dipnot varsayılan biçim değiştirilmiyor neden bilmiyorum.
Eski monitörümle arada %50 bir ses farkı var diyebilirim.

Eki Görüntüle 853140

Eki Görüntüle 853139

Eki Görüntüle 853146

Teşekkür ederim.
Merhaba. Bende bu ay benq xl2411p modelini aldım. Kulaklığı kasaya takıyorum ve sesle ilgili hiç problem yaşamadım. Gayet yüksek ve temiz geliyor. Kulaklık girişini kasaya takmayı denediniz mi ?

Merhaba. Bende bu ay benq xl2411p modelini aldım. Kulaklığı kasaya takıyorum ve sesle ilgili hiç problem yaşamadım. Gayet yüksek ve temiz geliyor. Kulaklık girişini kasaya takmayı denediniz mi ?
Kasaya yani Anakarta direkt olarak bağlayınca seste zaten sorun olmuyor. Monitörün arkasındaki kulaklık girişine bağladığımızda ses az geliyor. Sorun bu

Bazı monitörlerde monitörün kendi paneli üzerinden de sesi kısık oluyor, açmak gerekiyor windows'tan bağımsız. Asus çoğu tuf serisinde öyle örneğin.

Kasaya yani Anakarta direkt olarak bağlayınca seste zaten sorun olmuyor. Monitörün arkasındaki kulaklık girişine bağladığımızda ses az geliyor. Sorun bu
Ben aynı sorunu kasadan da yaşayabilme ihtimaline binaen söyledim de. Bildiğim kadarıyla o monitörde hoparlör yok. Olmadığı için de var olan ses kartı kalitesinden faydalanıyor olabilirsiniz

Benim de Asus monitörüm var, kulaklık bağlayınca sesler az geliyor. Monitöre kulaklık bağlanmaz çok iyi ses sürücüsüne sahip olmadıkça..

Bazı monitörlerde monitörün kendi paneli üzerinden de sesi kısık oluyor, açmak gerekiyor windows'tan bağımsız. Asus çoğu tuf serisinde öyle örneğin.

Ben aynı sorunu kasadan da yaşayabilme ihtimaline binaen söyledim de. Bildiğim kadarıyla o monitörde hoparlör yok. Olmadığı için de var olan ses kartı kalitesinden faydalanıyor olabilirsiniz

DYAC Açınca parlaklık azalıyor mu sence nasıl monitör

Öncelikle eski samsung 60 hz ekranım HDMI ile bağlayınca kulak zarım patlarcasına kulaklığa aşırı yüksek ses veriyordu. Bu %50 sesi ancak veriyor.
Xl2411p kullanan arkadaşımızda bir sorun yokmuş.
Ekranı öneririm ama Dyac açınca %50 ekran kararıyor diyebilirim hatta daha fazla 350'den 192'ye düşüyordu bir inceleme videosunda.

Xl2411 olan arkadaşlar yorum yazarlarsa çok sevinirim.

Öncelikle eski samsung 60 hz ekranım HDMI ile bağlayınca kulak zarım patlarcasına kulaklığa aşırı yüksek ses veriyordu. Bu %50 sesi ancak veriyor.
Xl2411p kullanan arkadaşımızda bir sorun yokmuş.
Ekranı öneririm ama Dyac açınca %50 ekran kararıyor diyebilirim hatta daha fazla 350'den 192'ye düşüyordu bir inceleme videosunda.

Xl2411 olan arkadaşlar yorum yazarlarsa çok sevinirim.
Bu dyac ekran kararma olayı sadece sanırsam 144hz modellerinde var BenQ' da

Bu dyac ekran kararma olayı sadece sanırsam 144hz modellerinde var BenQ' da
hocam dyac aslında 2000 tl'lik ekranda kullanılacak gibi değil.
Ekran kapkara oluyor ama 4-5 bin bandında olan BENQ'larda kararma olmuyor.
Özellik olarak koymuşlar ama kullanılmaz.

Hocam bu ses sorununa bir çözüm bulamaz mıyız?
Konuyu güncellemek istedim belki bu sorunu yaşayan, aynı monitöre sahip olanlar olabilir.

Atılan yorumlar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı