BenQ XL2411P alınır mı?

Ben 3 yıldır kullanıyorum. Gayet memnunum. Sadece oyun içinse alınabilir. Film için farklı panel alınması gerekiyor diye biliyorum.

Renk kalitesi ve görüş açısı en berbat panel olan TN panel kullanıyor, dizi film izleyecekseniz uzak durun.

Tek ama tek amacınız CS:GO gibi rekabetçi oyunlar oynamaksa öneririm ancak.

Renk kalitesi ve görüş açısı en berbat panel olan TN panel kullanıyor, dizi film izleyecekseniz uzak durun.

Tek ama tek amacınız CS:GO gibi oyunlar oynamaksa öneririm ancak.
Hocam IPS sipariş verdim bende az önce, hardcore oynamayacaksanız 24 inç 1800 e güzel IPS bulunur.
BenQ'nun TN paneli iyi diyorlar o yuzden merak etmistim.
Eminim daha zevkli olur IPS ile.

BenQ'nun TN paneli iyi diyorlar o yuzden merak etmistim.
BenQ'nun TN'i diye bir şey yok. TN, TN'dir. TN'i üreten farklı firmalar var elbet ama bu renk performansını çok değiştirmez.

TN'in tipik özelliklerinden olan kötü renkler ve görüş açısını değiştiremez kesinlikle. Kötünün kötüsünün iyisi olur belki ama, renk kalitesi olarak da BenQ böyle bir şey amaçlamıyor zaten.

"BenQ'nun TN panelli monitörü iyi" olabilir o.

Ki o iyiliğin de renk kalitesinden olduğunu hiç sanmıyorum. TN panelde ne olursa olsun renk kalitesi olarak bir şey beklenmemeli, ki bunu monitörün diğer renk özellikleri iyi de TN olduğu için yermeye taban hazırlamak için söylemiyorum.

Renk derinliği 6 bit + FRC, piyasadaki en düşüğü diyebilirim. Ha en düşüğü derken, bu bütçedeki oyuncu monitörlerinin %80'i böyle zaten. Sadece üstün olmadığını söylüyorum. Eksi değil.

Renk gamutları da keza öyle, standart kapsamlar.

O iyilik oyun performansıdır ki BenQ'nun Espor'daki başarısını herkes biliyor.
Rekabetçi/E-Spor oyunları için mükemmel bir performans sunacaktır.

Ama ben sizin E-Sporcu olmadığınızı farz ederek TN panel önermiyorum.

Normal bir kullanıcının zor fark edeceği gecikme ve tepki sürelerindense renk kalitesi ve görüş açısı olarak siyahla beyaz kadar apaçık farklara sahip olan bir modele yönelmenizi öneriyorum.

Yani, normal bir kullanıcı gecikme ve tepkimesi çok düşük bir monitör ile normal bir monitör arasındaki farkı görünce, göremez demiyorum, onun için çok büyük farklar olmayacaktır diye düşünüyorum.

Ama iyi bir VA veya IPS ile TN'in renk kalitesindeki performans farkı cidden devasa ve bir o kadar da fark ediyor.

Ha önceden de TN paneller kullandıysanız BenQ size normal gelebilir, ama ben şahsen hızı renk kalitesine tercih etmemenizi öneriyorum.

Ama CS:GO'da ciddi düşünüyorum, dizi film performansı da varsın kötü olsun derseniz ekstradan uyduruktan eksiler söyleyip sizi vaz geçirmeye çalışmam.

Özetle, başka monitörlere yönelirseniz rekabetçi oyunlarda kaybedeceğiniz performanstan çok çok daha fazlasını dizi-film'de kazanacaksınız.

Upuzun mesaj boyunca anlattığım tek şey bu sondaki mesajın açıklaması :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı