BenQ Zowie XL2411k ölü piksel benzeri şerit

sypex

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bir hafta önce belirttiğim monitörü aldım. İlk üç dört gün hiçbir sorun yoktu. İlk önce sağ taraftaki mavi şerit oluştu. Neredeyse hiç belli olmuyor gündelik kullanımda ama ne yaparsam yapayım gitmedi. Bugün de ikinci fotoğraftaki kırmızı ölü piksel çıktı.

Sağdaki şeritin ne olduğu ile ilgili bir fikriniz var mı? İade talep etmeli miyim sizce?

Kablo değiştirdim geçmedi. DP yerine HDMI taktım yine fark etmedi. 100Hz altında mavi şerit kayboluyor. 100Hz + çıktığımda meydana geliyor.

Edit: Beyazdaki ölü piksel kırmızı ve gayet net kameramdan dolayı belli olmamış. Mouse imlecinin sağ üstünde. Küçük ve tek bir piksel.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-11-21 at 22.30.42 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-21 at 22.30.42 (1).jpeg
    48,3 KB · Görüntüleme: 82
  • WhatsApp Image 2021-11-21 at 22.30.42.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-21 at 22.30.42.jpeg
    35,9 KB · Görüntüleme: 83
İade talebinde servis raporu da istenebilir. Panelde sıkıntı var gözüküyor. Aldığınız yerle de görüşebilirsiniz.

İade talebinde servis raporu da istenebilir. Panelde sıkıntı var gözüküyor. Aldığınız yerle de görüşebilirsiniz.
Benq sanırım 3 tane ölü piksele kadar garanti kapsamına almıyormuş. Mavi çizgi de neredeyse hiç belli olmuyor. Ürün 3 yıl garantili. Şimdiki gibi ölü pikseller çıkmaya devam eder ve sayısı üçü bulursa garanti talep etmeyi düşünüyordum. Sizce mantıksız mı olur? Yeni bir ürün alsam onda da ölü piksel olmayacağının garantisi yok diye böyle düşündüm.

Garantisi daha varsa sonra da gönderebilirsiniz. Dediğiniz gibi bazı firmalar belirli bir sayıda piksele kadar değişim yapmayabilir. Yeni üründe ise olmayacağının garantisini de kimse veremez.

Merhabalar, bir hafta önce belirttiğim monitörü aldım. İlk üç dört gün hiçbir sorun yoktu. İlk önce sağ taraftaki mavi şerit oluştu. Neredeyse hiç belli olmuyor gündelik kullanımda ama ne yaparsam yapayım gitmedi. Bugün de ikinci fotoğraftaki kırmızı ölü piksel çıktı.

Sağdaki şeritin ne olduğu ile ilgili bir fikriniz var mı? İade talep etmeli miyim sizce?

Kablo değiştirdim geçmedi. DP yerine HDMI taktım yine fark etmedi. 100Hz altında mavi şerit kayboluyor. 100Hz + çıktığımda meydana geliyor.

Edit: Beyazdaki ölü piksel kırmızı ve gayet net kameramdan dolayı belli olmamış. Mouse imlecinin sağ üstünde. Küçük ve tek bir piksel.

Merhaba Sypex,

Ölü piksel politikamıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsin;

Bu noktada ekran boyutu ve sayısına göre eğer problemli piksel sayısı artar ise Türkiye'deki yetkili teknik servisimizle iletişime geçmeni tavsiye ederiz.

Bu süreçte herhangi bir problem yaşarsan [email protected] adresinden bize yazarsan memnuniyetle yardımcı oluruz.

Şerit problemi için de yine aynı şekilde Tecpro ile iletişime geçmeni tavsiye ederiz. 100hz altında kayboluyor, üstünde ortaya çıkıyor notunu da kendilerine iletirsen sana yardımcı olacaklardır.

Umarız problemin en kısa sürede düzelir.

Sağlıklı günler dileriz.

Geri
Yukarı