BenQ Zowie XL2411P vs Acer KG241QS

Bütçe
1700

faruk2700

Decapat
Arkadaşlar uzun araştırmam sonucu bu iki monitör arasında kaldım genelde rekabetçi oyunlar oynayan biriyim ( valorant, pugb vb.) o yüzden tn panel istiyorum. Benq XL2411P modelini alıcaktım ama acerin 2020 yılında çıkardığı monitör hem 300tl daha düşük fiyatlı hemde 165hz bir monitörünü gördüm, acerde tn panelde iyi bir firma diye biliyorum . size sorum şu 300tl fazla verip benq alimi yoksa acer bana yeterlimidir ?

Kardeşim önerin için sağol ama rekabetçi oyunlar oynayacağım için TN panel istiyorum. Gecikmeyin en düşül ms olaması benim için çok önemli :)

KG241QS modeli var bende. TN panelde gecikme az ancak renkler çok kötü.
Önerim ise bu:

Renkler benim için pek önemli değil film fenal izlemiyorum hikayeli oyunlarda oynamıyorum. Sadece FPS oyunlarına odaklı bir oyuncuyum. Önerin için teşekkür ederim yine de :)

XL2411P modelinde 144HZ'de kullanmak için ekran kartınızın en az DP 1.2 yada DVI-DL çıkışına sahip olması gerekli. Ayrıca G-Sync veya FreeSync yok. Gerçi bu teknolojiler input lagı arttırdığı için e-sporcular tarafında kullanılmıyor.

Kısacası XL2411P monitör taş gibi FPS oyunu monitörüdür. O bütçede o kadar az input lag ve tepki hızı veren başka monitör yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı