Benzinde pislik olması motora zarar verir mi?

@patetepat kısa vadede depoyu bitirir ve yakıt koyarsanız sorun olacağını sanmıyorum. Hatta azaldıkça ekleyin ki çözelti içerisindeki oranı azalsın iyice.

@Burak5415 normalde çok sık değişmesine gerek yok ama bu durumda değişmesi mantıklı olacaktır.

Aslında Avrupa'daki ve Japonya'daki yakıtlar çok temiz hocam çoğu kişi bunu söylüyor adamlar altın sarısı tortusuz yakıt satıyor 30bin km de ki araçların yakıt filtresi tertemiz çıkıyor ama Türkiye'de durum çok farklı kaçak yakıt vs.

Oto destekçim arabanın deposunda ne varsa koyuyor videoları var yani az miktar fazla bir etki yapacağını samıyorum.

Hocam yakıt deposuna sürekli farklı şeyler koydu su kola şeker vs hep depoyu temizleyince araç sıkıntısız çalışıyordu ya Opel çok dayanıklı araç ya da bunlar araca o kadar zarar vermeyen şeyler (bence araç sağlam çünkü bu tip şeyler enjektörlü araçlarda çok fazla sıkıntıya açar)

Hocam yakıt deposuna sürekli farklı şeyler koydu su kola şeker vs hep depoyu temizleyince araç sıkıntısız çalışıyordu ya Opel çok dayanıklı araç ya da bunlar araca o kadar zarar vermeyen şeyler (bence araç sağlam çünkü bu tip şeyler enjektörlü araçlarda çok fazla sıkıntıya açar)

Benim bildiğim filtre sadece benzinin geçmesini sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı