Benzinde pislik olması motora zarar verir mi?

patetepat

Centipat
Daha fazla  
Selam. Bidonda benzin aldım, kola şişesiymiş. İçinde galiba kalıntı kola kalıntısı ve tortu varmış çok hafif. Ben tortulu kısmı son anda fark edip koymadım ama motora zararı olur mu? 6lt benzine karıştı.

Selam. Bidonda benzin aldım, kola şişesiymiş. İçinde galiba kalıntı kola kalıntısı ve tortu varmış çok hafif. Ben tortulu kısmı son anda fark edip koymadım ama motora zararı olur mu? 6lt benzine karıştı.

Zannetmem hocam çok fazla ya da büyük değilse filtre tutar.

Vallahi benzini bilmem ama LPG de yaşadık geçen ay araç stop etti çalışmadı. Usta filtre vs değiştirince düzeldi.

Motor en fazla tekler ama yakar bir şekilde o yakıtı. Enjeksiyonluysa enjektörlere, karbüratörlüyse de memelere zarar verebilir. Tankın dibine çökebilir veya yakıt hattına birikebilir. Bir iki depo kadar fazla yaktırın motora. Birikmesine ve yer tutmasına izin vermeyin yabancı maddenin. Benzin zaten çözücü bir yakıt. Hızla yakar ve yeni yakıt karıştırırsanız birikme olmaz.

Motor en fazla tekler ama yakar bir şekilde o yakıtı. Enjeksiyonluysa enjektörlere, karbüratörlüyse de memelere zarar verebilir. Tankın dibine çökebilir veya yakıt hattına birikebilir. Bir iki depo kadar fazla yaktırın motora. Birikmesine ve yer tutmasına izin vermeyin yabancı maddenin. O zaman bir sorun çıkmaz.

Evet yakıt filtresi enjektörlü araçlarda kesinlikle en fazla 2 yağ bakımında (20.000km) bence her yağ bakımında değişmelidir çok kritik bir parça.

Motor en fazla tekler ama yakar bir şekilde o yakıtı. Enjeksiyonluysa enjektörlere, karbüratörlüyse de memelere zarar verebilir. Tankın dibine çökebilir veya yakıt hattına birikebilir. Bir iki depo kadar fazla yaktırın motora. Birikmesine ve yer tutmasına izin vermeyin yabancı maddenin. O zaman bir sorun çıkmaz.

20 30 ML o kadar zararı olur mu ya şu an 3lt yaktım şu ana kadar sorum yok ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı