BMW 325D kısa süreli yüksek devre çıkmak motora zarar verir mi?

Evet bir 3 4 km gittim.

Sıkıntı hocam ama ben asla dip gaz kullanmam 1.2 araba kullanmaktan alışkanlık oldu gazı kökleyip geçmek 3.0 olduğunu unuttum arabanın.

1.2 arabalar Turbo'lu hocam bir de motor ekipmanları aynı olmayınca bir de bu seriler sanayiden çıkmayınca diken üstünde oluyor insan elde değil.

1.2 arabalar Turbo'lu hocam bir de motor ekipmanları aynı olmayınca bir de bu seriler sanayiden çıkmayınca diken üstünde oluyor insan elde değil.
Maalesef öyle, egea kullanıyordum kullanmaz olaydım. Herşeyine alışmıştım Bmw'de egea gibi geliyor artık ama 1km falan daha yol yaptım herhangi bi motor ışığı falan yanmadı.

Maalesef öyle, Egea kullanıyordum kullanmaz olaydım. Her şeyine alışmıştım BMW'de Egea gibi geliyor artık ama 1km falan daha yol yaptım herhangi bir motor ışığı falan yanmadı.

Courier var hocam yokuşta araba gitmiyor alışkanlık bende de var başka arabaya geçince ani basmalar.

Maalesef öyle, Egea kullanıyordum kullanmaz olaydım. Her şeyine alışmıştım BMW'de Egea gibi geliyor artık ama 1km falan daha yol yaptım herhangi bir motor ışığı falan yanmadı.

Hocam 2.0 benzinli atmosferik araçtan inip 1.6 dizel Turbo'lu araç kullanıyorum bazen her bindiğimde alışması 10-15km sürüyor.

Hocam 2.0 benzinli atmosferik araçtan inip 1.6 dizel Turbo'lu araç kullanıyorum bazen her bindiğimde alışması 10-15km sürüyor.
Doğrudur hocam her araç aynı değil.

Ama motoru 4000 devir yaptıktan sonra 1km falan daha gittim hiç uyarı falan vermedi arıza verecek olsa o an orada ışığı yakardı bence.

Yani hocam benim araç Peugeot 3008 öyle bir anca dip gaz yapınca motor arıza yakıp Turbo'yu kitliyor stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor.

Doğrudur hocam her araç aynı değil.

Ama motoru 4000 devir yaptıktan sonra 1km falan daha gittim hiç uyarı falan vermedi arıza verecek olsa o an orada ışığı yakardı bence.

Hocam Turbo hortumu patlatıp 10 km sonra yandı lamba pek güvenmemek gerek derim.

Yani hocam benim araç Peugeot 3008 öyle bir anca dip gaz yapınca motor arıza yakıp Turbo'yu kitliyor stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor.
@pBalcı beni korkutuyor ama sizin dediğinizde doğru dizel araç tek seferde ve tek arıza veriyor ve anında yapacağını yapıyor.

Ama benzinli olduğunda iş farklı, her an her yerde arıza verebilir ve bazen 1 hafta geçmiş şeylerden arıza veriyor, ve parça parça yapıyor arıza işlemini.

Yeni konular

Geri
Yukarı