BMW 325D kısa süreli yüksek devre çıkmak motora zarar verir mi?

@pBalcı beni korkutuyor ama sizin dediğinizde doğru dizel araç tek seferde ve tek arıza veriyor ve anında yapacağını yapıyor.

Dediğim gibi hocam tekte bir şey olmaz sık sık yapmayın düşük devirde kullanmayın başınıza bir masraf çıkarmaz arada sırada normal gazlanabilir oda olacak yani.

Ne motor ışığı geldi 4 5 gündür nede başka bişey. Babama sordum, ani gaz verince teker sarmış, dsc'de arabanın bütün kontrolü sende uyarısı vermiş.
Hocam zaten olay lambalık değil motorluk mala kıymette 1 kereden bir şey olmaz sizde şirket arabası gibi kullanmıyorsunuz sanırsam allah uzun ömürler versin diyelim. 😄

Hocam zaten olay lambalık değil motorluk mala kıymette 1 kereden bir şey olmaz sizde şirket arabası gibi kullanmıyorsunuz sanırsam allah uzun ömürler versin diyelim. 😄
Ani gaz vererek kullanmıyorum, teker sardırarakta kullanmıyorum. Ama otobana çıktığım zaman ya da uzun yolda 220 230 dan aşağı düşmüyorum :D.

Ani gaz vererek kullanmıyorum, teker sardırarakta kullanmıyorum. Ama otobana çıktığım zaman ya da uzun yolda 220 230'dan aşağı düşmüyorum :D.

O hızlardada devir hararetlendirmez hocam pek zaten bas çek olmazsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı