Benzine gelen son zamlardan sonra arabanızı kullanıyor musunuz?

Mecburen kullanıyoruz ama artık keyfi olarak kullanmıyoruz.

Çok değil 1 ay önce Adana'da en işlek yerlerde iki tur attıktan sonra yer bulabiliyordum. Bu zamlarla birlikte artık millet arabasını bırakmış gitmiş. Yarın itibariyle mecbur kalmadıkça binmeyeceğim. Zenginlerin daha zengin olduğu dolar saatlik olarak 1 lira düşüp sonra tekrar yükseldiği bu piyasada biz bu hayatı yaşamaya mahkum bırakılıyoruz.

Arkadaşların çoğu mecburen yazmış. Öylesine bir laf değil bu gerçekten "mecburiyetten" kullanıyoruz. Gündelik hayatta yapmamız gereken farazi işler var işe gitmek gibi. Her yakıt alışımda biraz daha arttığını görüyorum. Sonumuz nereye gidecek belli değil.

Bizde her ay depoyu Full dolduruyoruz. Sürekli yarım yarım alınca daha çok zarara giriyoruz. En iyisi tek seferde almak. Zaten biz arabamızı sürekli kullanıyoruz. Ben okula gidiyorum. Babamla annem sürekli işe gidip geliyorlar.
Hafta sonları sürekli dışarıdayız. Bazen İstanbul dışına çıkıyoruz. Çok harcamamız oluyor. Bazen ayda 2 kere depoyu Full yapmamız gerekiyor.

Litresi 50 olsun gene kullanacak insanlar... Ben kullanmıyorum.. İşe servis ile gidip geliyorum, şehir içi de artık bisikletle geziyorum hep. Önemli durumlar dışında kullanmayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı