Benzine zam yolda!

Yanlış bilgilendirme var;

Evet yakıt fiyatları ülkemizde döviz kuru yüzünden sürekli artış içerisinde. Fakat şuan ki yakıt fiyatlarında ki artışın büyük nedeni Brent Petrol'ün mart ayındaki zirve rakamlarına tekrar gelmesi. Evet dövizde büyük etken ama başlıca nedeni Brent Petrol artışıdır. Umarım eski günlere geri dönebiliriz.
Brent Petrol mart ayında 123 iken mazot 20 - 22 TL bandında idi. Şu an brent petrol yine 123 ve mazot 30'u geçecek. Yani esas sebep tamamen enflasyon.

Geçen sene litresini 8 TL'den aldığım benzin ile 250 TL'ye depomu fulleyebiliyordum. Şuan 250 TL benzin ile kırmızı bar dolmuyor. :(
Brent Petrol mart ayında 123 iken mazot 20 - 22 TL bandında idi. Şu an brent petrol yine 123 ve mazot 30'u geçecek. Yani esas sebep tamamen enflasyon.
Tabii ki de. Zaten yazım da bunu belirttim.

Brent Petrol yükselmeye devam ediyor.
Tüm dünyada arttı yakıt fiyatları ama, bizdeki anormal bir artış. Almanya'da 1.20 civarlarındayken şu an 2.30 falan herhalde. Hatta sanırım 1.90, vergi indirimi yapılmış yanlış hatırlamıyorsam. Yani kabaca 1€'luk bir artış gelmiş fiyatlarda. Bizde de 1TL'lik bir artışın gelmesi gerekirdi bence. 3 katına çıkmış fiyatlar.

Geçen sene litresini 8 TL'den aldığım benzin ile 250 TL'ye depomu fulleyebiliyordum. Şuan 250 TL benzin ile kırmızı bar dolmuyor. :(

Tabii ki de. Zaten yazım da bunu belirttim.
Daha bu iyi günlerimiz hocam siz görün bakın çok yakında benzinin litresi 45 - 60 TL arası olacak tahminimce bu sene sonuna kadar benzin 39 TL olur.

Bize ambargo uyguluyorlar, ondan dolayı böyle yükseliyor. Yoksa zam niye gelsin.😀

Yanlış bilgilendirme var;

Evet yakıt fiyatları ülkemizde döviz kuru yüzünden sürekli artış içerisinde. Fakat şuan ki yakıt fiyatlarında ki artışın büyük nedeni Brent Petrol'ün mart ayındaki zirve rakamlarına tekrar gelmesi. Evet dövizde büyük etken ama başlıca nedeni Brent Petrol artışıdır. Umarım eski günlere geri dönebiliriz.
Bende haberi paylaşanların yalancısıyım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı