Berat Albayrak: Türkiye ekonomisi dönüm noktasında!

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 112
  • Görüntüleme 6B
Hocam her zaman doğruyu söylüyorsunuz.

Doğru olmasına doğru da kimseye anlatamıyoruz. Dışarda bunları söylesen vatan haini ve terörist ilan edilirsin. O derece saçma bir duruma geldik. Halkın çoğu ciddi manada uyuşmuş durumda.

Neden sürekli Türkiye gelişmeyecek, dolar 15TL olacak, ileride teknolojik ürün alamayacağız, dolar düşmeyecek vb. laflar ediyorsunuz. Nereden biliyorsunuz böyle olacağını. Geleceği mi görüyorsunuz. Osmanlı devleti en büyük devletti zamanında. Şimdi ise Avrupa devletleri ve ABD. Eskiden onların durumu çok kötüydü bizim durumumuz çok iyiydi. Şimdi onların durumu iyi bizim durumuz kötü. Belki biraz gayret gösterip, okuyup devletimiz için yeni bir icatlar, buluşlar yerli teknolojik mallar üretmek hedefiniz olmalı iken siz burada geleceği görüyormuş gibi dolar düşmeyecek vb. laflar türetiyorsunuz. Nereden biliyorsunuz belki Corona'dan sonra Türkiye zirvede olacak. Değil mi biraz olumlu düşünün. Her sosyale girdiğimde görüyorum böyle laflar. Biraz da olumlu düşünün. Kafanızı yorun. Devletimiz için ne yapabiliriz. Eğer elinizden bir şey gelmiyorsa TikTok izlemeyi bırakmak, evden yazılım üretmek, bilgi içeren siteler kurmak, okuyan insanları devletimiz için iyi bir şeyler yapmaya yönlendirmek için bir yazı bile yazsanız çok büyük bir fayda. Doğru değil mi?

Not: Biraz saçma yazmış olabilirim kusura bakmayın.
İnşaat mühendisliği 3.sınıfı öğrencisiyim. Derslerim gayet iyi gidiyor. Stajımı yeni yaptım. Ve bu kadar emek veriyorum ama ilerde ev araba alabilecekmiyim diye düşünüyorum. Yurtdışında benim seviyemdeki insanlar okurken part-time çalışıp araba alabiliyorlar, umarım anlatabilmişimdir.

hl1130289mf51.png

İnşaat mühendisliği 3.sınıfı öğrencisiyim. Derslerim gayet iyi gidiyor. Stajımı yeni yaptım. Ve bu kadar emek veriyorum ama ileride ev araba alabilecek miyim diye düşünüyorum. Yurtdışında benim seviyemdeki insanlar okurken part-time çalışıp araba alabiliyorlar, umarım anlatabilmişimdir.

Bende gelecekteki mesleğimi inşaat müh. Yapmayı düşünüyorum.

Neden sürekli Türkiye gelişmeyecek, dolar 15TL olacak, ileride teknolojik ürün alamayacağız, dolar düşmeyecek vb. laflar ediyorsunuz. Nereden biliyorsunuz böyle olacağını. Geleceği mi görüyorsunuz. Osmanlı devleti en büyük devletti zamanında. Şimdi ise Avrupa devletleri ve ABD. Eskiden onların durumu çok kötüydü bizim durumumuz çok iyiydi. Şimdi onların durumu iyi bizim durumuz kötü. Belki biraz gayret gösterip, okuyup devletimiz için yeni bir icatlar, buluşlar yerli teknolojik mallar üretmek hedefiniz olmalı iken siz burada geleceği görüyormuş gibi dolar düşmeyecek vb. laflar türetiyorsunuz. Nereden biliyorsunuz belki Corona'dan sonra Türkiye zirvede olacak. Değil mi biraz olumlu düşünün. Her sosyale girdiğimde görüyorum böyle laflar. Biraz da olumlu düşünün. Kafanızı yorun. Devletimiz için ne yapabiliriz. Eğer elinizden bir şey gelmiyorsa TikTok izlemeyi bırakmak, evden yazılım üretmek, bilgi içeren siteler kurmak, okuyan insanları devletimiz için iyi bir şeyler yapmaya yönlendirmek için bir yazı bile yazsanız çok büyük bir fayda. Doğru değil mi?

Not: Biraz saçma yazmış olabilirim kusura bakmayın.

Hocam bizim ülkeye yararlı olmamıza 5 sene var. Ülke şu anda böyleyse 5 sene sonra nasıl bir bataklığa girecek hayal edebiliyor musun? Hiçbir yatırımcı artık ülkeye gelmiyor. Ülkeye doviz girmeyince TL değer kaybediyor. Dış borçlar falan 5 sene sonra nasıl olur acaba. Belkide dalga geçtiğimiz Yunanistan'ın bile bizden daha iyi ekonomisi olur.

Geri
Yukarı