Berat Albayrak: Türkiye ekonomisi dönüm noktasında!

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 112
  • Görüntüleme 6B
@Oktay Usta Yaşadığımız ülke gelişmeye katkı sağlayacaklara yardım etmiyor, bilgilileri içeri tıkıyor, düşünce özgürlüğü yok, eğitim sistemi berbat, düşene bir tekme daha vuruyor, akıllarla dalga geçiyor. Daha saymamı ister misiniz?

Kusura bakmayın ama bunlar olduğu sürece ülke ölüme mahkûm olacaktır. Ayrıca realist düşünmek gerek, polyanacılık yapmaya gerek yok. Bu ülke bu durumda iyiye gitmez, en iyi ihtimalle olduğu gibi yerinde sayar.

@Oktay Usta Yaşadığımız ülke gelişmeye katkı sağlayacaklara yardım etmiyor, bilgilileri içeri tıkıyor, düşünce özgürlüğü yok, eğitim sistemi berbat, düşene bir tekme daha vuruyor, akıllarla dalga geçiyor. Daha saymamı ister misiniz?

Kusura bakmayın ama bunlar olduğu sürece ülke ölüme mahkûm olacaktır. Ayrıca realist düşünmek gerek, polyanacılık yapmaya gerek yok.
Arkadaşın anlatmak istediği olumlu düşünün, iyimser olun çabalayın ama maalesef sadece bizim çabamızla olmuyor işte.

iyorsunuz böyle olacağını. Geleceği mi görüyorsunuz. Osmanlı devleti en büyük devletti zamanında. Şimdi ise Avrupa devletleri ve ABD. Eskiden onların durumu çok kötüydü bizim durumumuz çok iyiydi. Şimdi onların durumu iyi bizim durumuz kötü.
Osmanlı Döneminde halkta özgürlük diye hiçbir şey yoktu, Laiklik, Demokrasi, İnkilapçılık hiç yoktu.
Bilim adamları din yüzünden sınırlanırdı. Kan bağıyla geçen yönetimler hiçbir zaman tutmamıştır.
Şu an Osmanlı Döneminde olsaydık bu forumun yarısı idam edilmişti ben sana bunun garantisini verebilirim. Siz Türk milliyetçiliği Osmanlı torunu olmak zannediyorsunuz.
Belki biraz gayret gösterip, okuyup devletimiz için yeni bir icatlar, buluşlar yerli teknolojik mallar üretmek hedefiniz olmalı iken siz burada geleceği görüyormuş gibi dolar düşmeyecek vb. laflar türetiyorsunuz. Nereden biliyorsunuz belki Corona'dan sonra Türkiye zirvede olacak. Değil mi biraz olumlu düşünün. Her sosyale girdiğimde görüyorum böyle laflar. Biraz da olumlu düşünün. Kafanızı yorun. Devletimiz için ne yapabiliriz. Eğer elinizden bir şey gelmiyorsa TikTok izlemeyi bırakmak, evden yazılım üretmek, bilgi içeren siteler kurmak, okuyan insanları devletimiz için iyi bir şeyler yapmaya yönlendirmek için bir yazı bile yazsanız çok büyük bir fayda. Doğru değil mi?
Bu gibi şeyleri tek başına yapamazsın. Bir kere özel sektöre doğru düzgün yatırım yok. Eğitim sistemi yine yok. Bu gençler nasıl bir şeyler üretsin? EBA'ya bile bağlanamayan, laptop alamayacak kadar yoksul insanlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı