Berber olunur mu?

Arkadaşlar merhaba, çıraklık okuluna geçip (MESEM) berberlik bölümünde okumayı düşünüyorum. Sizce iyi bir meslek mi? Anadolu lisesinde notlarım pek iyi değil ve bu şekilde devam edersem kasiyer olurum gibi duruyor. Ustalık belgesini aldıktan birkaç yıl sonra dükkan açmayı düşünüyorum. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.
Olunur. Benim gittiğim berbere tıraş olurken çocuk getirmişlerdi. Liseye yeni geçecekti. Hem Anadolu lisesine gidiyor hem berbere gidiyor. Okul çıkışlarında ve hafta sonu berberde. Sınavı vs. olduğunda berber izin veriyorum dedi. Liseyi bitirsin dedi. En baştan başlattı. Önce çay ve yerleri temizletti. İyice öğretti. 1 seneyi geçmiş. Tıraş ediyormuş. Karakterli bir usta bulursan. 1-2 senede öğrenirsin. Her şeyden önemlisi senin istemen. Sen istemezsen hiçbir usta bir şey öğretemez.

Şansa bağlı olarak genelde kötüdür ama seçimin iyi notlarını düzeltemeyeceğine inanıyorsan geç bence.
Hocam notlarımı düzeltmeyeceğimden değil de hem 4 yıl sürekli sınav stresi, cebime para girmeyecek ayrıca masraf yapacağım, 4 yılın sonunda garantin yok yani tıp tutturamadığın dışında işsizlik riski var.

Geri
Yukarı