Berber olunur mu?

BY LEWU

Decipat
Arkadaşlar merhaba, çıraklık okuluna geçip (MESEM) berberlik bölümünde okumayı düşünüyorum. Sizce iyi bir meslek mi? Anadolu lisesinde notlarım pek iyi değil ve bu şekilde devam edersem kasiyer olurum gibi duruyor. Ustalık belgesini aldıktan birkaç yıl sonra dükkan açmayı düşünüyorum. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar merhaba, çıraklık okuluna geçip (MESEM) berberlik bölümünde okumayı düşünüyorum. Sizce iyi bir meslek mi? Anadolu lisesinde notlarım pek iyi değil ve bu şekilde devam edersem kasiyer olurum gibi duruyor. Ustalık belgesini aldıktan birkaç yıl sonra dükkan açmayı düşünüyorum. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.
Hiç bilmediğin yağlı yağlı saçları ellemek iç bulandırıcı kasiyer ol daha iyi.

Berberler full çekiyor valla. Artık telefonla aramadan gidemiyoruz. Fiyatlar zaten sürekli yükseliyor. Eğer ilgin varsa neden olmasın. Güzel paralar kazanabilirsin bence.

Konumu güzel olursa geliri iyi.

Hiç bilmediğin yağlı yağlı saçları ellemek iç bulandırıcı kasiyer ol daha iyi.
Kasiyer olup ömür boyu asgari ücret alıp gelişememektense yağlı yağlı saçları elleyip 10 yıl sonra dükkanım olmasını tercih ederim.

Kesinlikle çok harika bir meslek ve insanın en temel ihtiyacı olan şey berberler :)

Kendini geliştirirsen çok iyi yerlere gelebilirsin.

El becerim küçüklüğümden beri çok iyi, yapabileceğimi düşünüyorum. Sadece aklımda birkaç soru var. MESEM de ortam nasıldır?

Geri
Yukarı