Berber olunur mu?

Dostum usta değil de meslek edindirme okulları var, 4 yıl eğitim görüyorsun asgari ücretin 3 de 1 ini veriyorlar, 12. sınıfta yarısı. Hem lise diplomanı veriyorlar hem de ustalık belgelerini.
O daha güzel. Ben senin yerinde olsam ekstra olarak insani şartlarda boş vakitlerimde berberde de çalışırdım. Hem tecrübe kazanırsın hem çevre kazanırsın.

O daha güzel. Ben senin yerinde olsam ekstra olarak insani şartlarda boş vakitlerimde berberde de çalışırdım. Hem tecrübe kazanırsın hem çevre kazanırsın.
El becerim gerçekten iyidir, bu işi yapabileceğimi düşüyorum. 4 yıllık eğitim sürecinde ilk 3 yıl asgari ücretin 3 de 1 i, son yıl yarısı veriliyor(işletmenin verdiği para hariç). Bayağı kafama yattı bu benim. Herkese önerileri için teşekkür ederim.

El becerim gerçekten iyidir, bu işi yapabileceğimi düşüyorum. 4 yıllık eğitim sürecinde ilk 3 yıl asgari ücretin 3 de 1 i, son yıl yarısı veriliyor(işletmenin verdiği para hariç). Bayağı kafama yattı bu benim. Herkese önerileri için teşekkür ederim.
Çalışmaya başlayınca da muhtemelen günlük kazancının yarısını alacaksın. Mesela o gün kesimlerden 2000 TL aldın yarısını dükkan sahibine yarısını kendine alıyorsun. 17 yaşında usta olan bir tanıdığım var durumu baya iyi.

Eliniz iyiyse kesinlikle olmalısınız bence. Son dönemlerde biraz sosyal medya sayesinde insanlar saçlarına çok bakmaya başladılar kimi görsem her hafta traşa gidiyorlar. Yurt dışında berberlerin fiyatları çok daha fazla zaten gidersen paraya para demezsin. 😁

Geri
Yukarı